Aktualności 2020

Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oprócz oficjalnych uroczystości miały również odsłonę sportową. W dniu 1 marca o godz. 12.00 nad rawskim zalewem Tatar odbył się bieg Tropem Wilczym poświęcony pamięci bohaterów poległych w walce z  sowieckim reżimem. W tym roku aura okazała się nad wyraz łaskawa, piękne słońce towarzyszyło biegaczom przez cały czas trwania niedzielnego wydarzenia. Na starcie obu dystansów stanęło około 150 biegaczy. Wielu uczestników niedzielnej imprezy oddało hołd  bohaterom, biegnąc na obu dystansach. Na dystansie symbolicznym (1963 m) nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji. Natomiast na dystansie 5 km wyłoniono zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Pani Beata Klimek. Drugie i trzecie miejsce wywalczyły uczennice SP nr 4 siostry Aleksandra i Martyna Karolczuk.
W kategorii mężczyzn najszybszy był Maciej Budziński (MLUKS Rawa  Mazowiecka), drugie miejsce zajął Rodżer Sołtysiak, a na trzecim miejscu uplasował się Jacek Stan. Ponadto przyznano nagrody specjalne, które otrzymali: Robert Filipczak, Adam Wielgus i rodzina Państwa Klimas, która wzięła udział w zawodach w sześcioosobowym składzie.

Po zakończeniu biegów na uczestników czekały na mecie gorące napoje i poczęstunek. Wszyscy zawodnicy otrzymali pakiety startowe zawierające między innymi koszulkę z wizerunkiem bohatera i pamiątkowy medal.