Aktualności 2020

Można na nich liczyć

To, że potrafią walczyć, udowadniają od dawna. A efektem są medale. Nasi karatecy z RKKK wrócili z Chełma z pięknym dorobkiem: 2 srebra i 3 brązy. Stawka była wysoka, bo zawodnicy walczyli w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Dość powiedzieć, że trzeba było wygrać co najmniej cztery lub pięć walk, by dotrzeć do finału. Tym bardziej gratulujemy podium Pawłowi Krajewskiemu, Mikołajowi Sitarkowi, Martynie Gasińskiej, Zuzannie Szczepanik i Mateuszowi Kubrynowi.

O zawodach opowiedział Zbigniew Pacho: "Jedenastu podopiecznych Sensei Marcina Kopczyńskiego z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowało w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Organizatorem zawodów, działając w porozumieniu z Komisją Kyokushin Polskiego Związku Karate był Klub Karate Kyokushin KANKU w  Chełmie. W zawodach wzięło udział 364 zawodników z 42 klubów zrzeszonych w PZK. Walki turniejowe odbywały się na trzech matach.

Najlepiej zaprezentowali się Mikołaj Sitarek i Paweł Krajewski. Obaj po pięknych walkach zostali zatrzymani dopiero w finałach. Mikołaj zdobył srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kategorii +60 kg, zaś Paweł został srebrnym medalistą Mistrzostw Makroregionu Wschodniego PZK, kategoria junior młodszy +65 kg. Po dalszych bojach na chełmskich matach, do dwóch srebrnych krążków kolegów, nasza niezawodna Martyna Gasińska (juniorka – 55kg) dorzuciła brąz. Na trzecim stopniu stanęła również dwójka wspaniałych wojowników z naszej tomaszowskiej sekcji karate: Zuzanna Szczepanik (juniorka młodsza – 50 kg) i Mateusz Kubryn (junior młodszy – 55kg).

Doskonale zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy. Katarzyna Pacho i Antonina Pacho uplasowały się w najlepszych ósemkach (miejsca 4-8). Tosia wraz z Mikołajem Sitarkiem zdobyła pierwsze punkty Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego w tym roku. Tym razem na troszkę dalszych pozycjach, ale po wspaniałych walkach, zmagania zakończyli: Julita Kopczyńska, Patrycja Dziubałtowska, Roksana Worach oraz Tymon Pryczek.

Makroregion Wschodni Karate Kyokushin to bardzo mocny turniej. Na „naszym” Makroregionie i Mistrzostwach Młodzików jest średnio setka zawodników więcej, niż na analogicznych strefowych zawodach. To pokazuje jak mocno trzeba walczyć, żeby stanąć na podium lub wejść do najlepszej ósemki. Tym większe słowa uznania dla naszych wspaniałych karateków i Sensei Marcina Kopczyńskiego za znakomite przygotowanie swoich senpai!"