Aktualności 2021

Rawska OrientAkcja

11 września po raz drugi w Rawie Mazowieckiej odbył się Rowerowy Rajd na Orientację, którego organizatorem było stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.

Baza rajdu została usytuowana przy hali sportowej Milenium. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy. MEGA – 60 km (do odnalezienia 13 pkt.) i GIGA – 120 KM (do odnalezienia 24 pkt.). Limity czasowe na obu dystansach wynosiły odpowiednio 7,5 godz. dla dystansu MEGA i 8,5 godz. dla dystansu GIGA.  Zgodnie z regulaminem o kolejności zawodników decydowały: ilość odnalezionych punktów i czas przejazdu. W zawodach wystartowało 160 zawodniczek i zawodników w tym 7-osobowa grupa z Rawy Mazowieckiej. Zwycięzcą  na dystansie GIGA został Krystian Jakubek (ULTRAdventure - Wrocław). W kategorii Pań na tym dystansie pierwsze miejsce zajęła Danuta Blank (Townada - Chobot).  Na dystansie MEGA zwyciężyli: Piotr Zarzycki (KTR Bikeorient - Łódź) i Danuta Owczarczak (DJ Team - Pruszków).

Przeprowadzono również klasyfikację w kategorii mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Najlepszym rawianinem został Zbigniew Przerwa, który odnalazł 17 punktów w czasie 7:52,23.  Zwycięzcy poszczególnych dystansów i najlepszy rawianin otrzymali ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka pamiątkowe puchary i upominki.

W opinii uczestników i organizatorów Rawa jest świetnym miejscem do organizowania tego typu zawodów i wszyscy chętnie wrócą na kolejne edycje rajdów na orientację, zwłaszcza że niektórzy połączyli udział w zawodach z grzybobraniem.

I jeszcze krótki komunikat dla rawskich rowerzystów. W Urzędzie Miasta (pokój nr 6) dostępne są mapy z trasami  sobotnich zawodów, więc jeśli ktoś nie miał odwagi wystartować oficjalnie, zapraszamy po odbiór map i samodzielne pokonanie rajdowych tras i poszukiwanie punktów.