Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2011

Polska Biega – Rawa Biega 14.05.2011 r.

14 maja po raz piąty pobiegliśmy w akcji „Cała Polska Biega”. W biegu zorganizowanym przez Urząd Miasta i Młodzieżową Radę Miasta padł kolejny rekord w ilości uczestników. W imprezie wzięły udział 653  osoby. Oprócz mieszkańców Rawy i okolicznych miejscowości biegli przedstawiciele Rybnika, Sosnowca, Krasnego Stawu, Kielc, Tomaszowa Mazowieckiego i Skierniewic. Można więc powiedzieć że w tym roku biegała u nas prawie cała Polska. Czterokilometrową malowniczą trasę biegu wśród kobiet najszybciej pokonała czterokrotna Mistrzyni Polski Justyna Wiązek uczennica rawskiego Liceum Ogólnokształcącego zawodniczka MLUKS „Rawa”,  wśród mężczyzn najszybszy był uczeń Zespołu Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, zawodnik UKS Boguszyce Dominik Makowski. Najstarszym Uczestnikiem został po raz kolejny 67 letni Włodzimierz Bartkiewicz. Warto podkreślić, że Pan Włodzimierz zawsze kończy bieg w ścisłej czołówce.  Najmłodszym Uczestnikiem został 3 letni Sergiusz Stefaniak, który pokonał trasę biegu wraz ze swoją mamą. Nagrodę dla najliczniej biegnącej szkoły zdobyło Gimnazjum NR 1 im. Polskich Noblistów (93 uczestników).

Po raz kolejny  udział w imprezie wzięli przedstawiciele  Rawskiego Domu Dziecka i Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Po biegu wśród  uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy mają nadzieję że przyszłoroczna edycja akcji „Cała Polska Biega” będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem i przyczyni się do popularyzacji aktywności ruchowej wśród mieszkańców naszego Miasta.

• autor: Zbigniew Urbański