Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2012

• -

Kolejne sukcesy rawskich biegaczy

Podczas rozegranego 5 czerwca w Łodzi na stadionie AZS finału wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego sztafet sprinterskich drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyła srebrny medal w sztafecie szwedzkiej w kategorii szkół podstawowych ( 100, 200, 300, 400 ) i uzyskała awans do Finału Ogólnopolskiego. Dziewczęta biegły w składzie Michalina Warulik ( 100 m ) Marcelina Warulik ( 200 m ) Daria Kowalska ( 300 m ) i Dominika Stępniak ( 400 m ) i uzyskały czas 2.41.17. W ubiegłym roku będąc najmłodszą sztafetą zajęły V m w województwie.

Wszystkie dziewczęta są zawodniczkami klubu MLUKS RAWA i podopiecznymi trenera Jarosława Wasiaka.

W tej imprezie zawodnicy rawskiego klubu 3-krotnie zdobywali mistrzostwo województwa a w ubiegłym roku chłopcy w kategorii szkół podstawowych reprezentując SP1 zdobyli brązowy medal Finału Ogólnopolskiego.

3 czerwca podczas mityngu na stadionie AZS w Łodzi zawodnik MLUKS RAWA junior Paweł Dziki zajął drugie miejsce w biegu na 800 m ustanawiając rekord klubu wynikiem 1.55.30.

• autor: MLUKS "Rawa"