Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2012

Merida Mazovia MTB Marathon 2012

Maraton z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon organizowany był w naszym mieście po raz drugi. Jak na ostatni dzień lata pogada dopisała i przywitała kolarzy pięknym słońcem. Na starcie stawiło się prawie 1000 osób. Zawodników przywitał Burmistrz Rawy Mazowieckiej Pan Eugeniusz Góraj.

Miasteczko kolarskie powstało na przestrzennym i pięknie położonym terenie OSiR-u . Sam start natomiast odbył się z szerokiej asfaltowej ulicy, dzięki czemu umożliwił wszystkim zawodnikom wygodny i komfortowy początek. Cała trasa była przyjemnie urozmaicona. Uczestnicy przemierzali leśne dzikie dukty, łąki, lasy i pola. Trasa w całej swojej długości była pofałdowana, a teren był wyjątkowo zróżnicowany.

Na dystansie Giga (87 km) wśród pań triumfowała Agnieszka Sikora (Legion-serwis Active Jet Merida Team).

Wśród panów na najwyższym podium stanął tym razem Aleksander Dorożała, Białorusin reprezentujący RETRO MBIKE TEAM.

Aleksander został nagrodzony Pucharem Burmistrza Rawy Mazowieckiej przyznanym najlepszemu zawodnikowi w rawskiej edycji maratonu.

Wśród startujących był również Artur Korc srebrny medalista paraolimpiady w Londynie (jechał w tandemie z ociemniałym zawodnikiem), który tym razem zajął 10 miejsce w klasyfikacji na dystansie Giga.

Wkrótce relacja z Mistrzostw Rawy Mazowieckiej w Maratonie MTB, które odbyły się w ramach Mazovii.

• autor: Zbigniew Urbański