Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2013

Medalowi Lekkoatleci

19 marca w spalskiej hali odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa łódzkiego LZS szkół podstawowych w lekkiej atletyce. Młodzi zawodnicy MLUKS „RAWA”, wychowankowie trenera Jarosława Wasiaka zademonstrowali świetnie przygotowanie zdobywając 10 medali ( 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe ) Rewelacyjnie zaprezentowały się dziewczęta: na dystansie 600 m wszystkie miejsca na podium zajęły rawianki a zwyciężczyni Dominika Stępniak wręcz zdeklasowała rywalki uzyskując najlepszy tegoroczny halowy wynik w Polsce w kategorii dzieci starszych 1.47.47. Srebrny medal zdobyła Wiktoria Piecho 1.54.22 a brązowy siostra bliźniaczka Weronika Piecho 1.54.58. Dystanse sprinterskie należały do innej pary bliźniaczek – Michaliny i Marceliny Warulik. Na 60 m Michalina zdobyła zloty medal rezultatem 8.55 ustanawiając rekord klubu i powiatu rawskiego. Druga na mecie Marcelina pobiegła równie szybko uzyskując 8.69. Na 200 m siostry zamieniły się miejscami na podium – Marcelina zdobyła złoty medal 29.35 a Michalina srebrny 29.45. Obydwa wyniki to najlepsze tegoroczne halowe rezultaty w Polsce na tym dystansie. Zawodniczki MLUKS „RAWA” okazały się również bezkonkurencyjne w sztafecie 4 x 200 m. Po perfekcyjnie wykonanych zmianach pałeczki sztafetowej Michalina i Marcelina Warulik oraz Wiktoria Piecho i Dominika Stępniak uzyskały 2.00.59 i wyprzedziły drugą sztafetę o prawie 12 sekund ! Pecha w sztafecie mieli chłopcy, mimo uzyskania wyniku lepszego od dotychczasowego rekordu województwa, nie mogli się cieszyć ze złotych medali gdyż zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian.

Medale zdobyli również Kacper Gos na 200 m ( 27,26 i Jakub Jędras na 1000 m 3.19.61.

Z analizy rezultatów wynika, że były to mistrzostwa na najwyższym poziomie w 14-letniej historii tych zawodów, zwłaszcza w konkurencjach biegowych a do rekordowych wyników zawodników MLUKS „RAWA” dołożyły się dwa świetne wyniki zawodników z LUKS Boguszyce Szymona Noska na 200 m i Damiana Bednarka na 1000 m.

20 marca odbyły się w tej samej hali Mistrzostwa Województwa LZS w kategorii szkół gimnazjalnych i średnich w których zawodnicy MLUKS „RAWA” zdobyli kolejne 4 medale. Daria Kowalska na 200 m z rezultatem 28.81 wywalczyła brązowy medal. Na 1500 m Wojciech Sowik uległ jedynie 2-krotnemu medaliście Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Sławomirowi Kucowi z Opoczna uzyskując 4.14.35 i wyprzedzając na finiszowych metrach Pawła Dzikiego o 0.02 setne sekundy!

4 medal - srebrny rawianie wywalczyli w sztafecie 4 x 200 m szkół średnich ( Stefaniak, Florek, Dziki, Sowik )

16 marca podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików PZLA w biegach przełajowych srebrny medal na dystansie 3000 m zdobył Wojciech Pawlak.

• autor: MLUKS "Rawa"