Podstrony strony Aktualności 2010-2014

Aktualności 2010-2014

fot. A. Verhaegen

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Elżbieta Dedek z kluczem do wyspy Nosy Be

Nasza wybitna pianistka, Elżbieta Dedek, do kolekcji odznaczeń i wyróżnień, dołączyła ostatnio tytuł Honorowej Obywatelki wyspy Nosy Be, należącej do Madagaskaru. Sława artystki dociera już do tak egzotycznych zakątków jak właśnie to miejsce, znane głównie z uprawy kwiatów ylang- ylang.

Recital chopinowski w wykonaniu Elżbiety Dedek był pierwszym tak ważnym wydarzeniem kulturalnym w historii Nosy Be. Wysłuchało go blisko stu gości, przybyłych na specjalne zaproszenie organizatorów i mecenasów wydarzenia – trzech lokalnych przedsiębiorców: Alixa Verhaegena, dr Jeana-Louisa Salles'a oraz Jeana Paugeta.  Gościem specjalnym był szef dystryktu Malaza Ramanamahafay, który wręczył Pani Elżbiecie tytuł Honorowej Obywatelki Nosy Be oraz podarował jej klucz do wyspy. Za sprawą Pani Elżbiety klucz do wyspy otrzymała również Rawa Mazowiecka. Jego uroczyste przekazanie Burmistrzowi - Eugeniuszowi Górajowi, nastąpi w październiku.

Pani Elżbieta po raz kolejny udowadnia jak ważne są dla niej polskie korzenie i jak bliska jej sercu jest Rawa. Za tę pamięć i silną więź z miastem dziękujemy. Gratulujemy też wspaniałego wyróżnienia.

Metryka

  • Autor WRGPiIE

Banery

Kalendarium

Banery