Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2013

Kolejne sukcesy Kacpra Gosa

Kacper Gos  obronił tytuł najlepszego w Polsce sprintera na dystansie 300 m klas piątych i zwyciężył w Finale Krajowym Czwartków Lekkoatletycznych, największej imprezy jaka w naszym kraju odbywa się dla dzieci szkół podstawowych (ponad 360 tysięcy uczestników w eliminacjach w 78 miastach). Uczeń SP1, zawodnik MLUKS  „RAWA” ustanowił nowy rekord tej imprezy, który zarazem jest nieoficjalnym Rekordem Polski 12-latków uzyskując  czas 40,50 ! Zwycięstwo Kacpra było niezwykle okazałe gdyż kolejnego zawodnika, srebrnego medalistę wyprzedził aż o 4 sekundy ! W nagrodę Kacper jesienią będzie reprezentował ponownie Polskę w Finale Europejskim ( w ubiegłym roku zdobył srebrny medal ulegając jedynie zawodnikowi z Węgier ) oraz wyjedzie na tygodniową wycieczkę do Francji.

To wyjątkowy rok dla Kacpra Gosa, który poza niedzielnym sukcesem ma w kolekcji tytuł Mistrza Polski SZS w sztafecie szwedzkiej, wicemistrza kraju w sztafecie przełajowej, złoty medal Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków, złoty medal mistrzostw województwa w czwórboju lekkoatletycznym, złoty medal mistrzostw województwa SZS w sztafecie szwedzkiej oraz jest liderem oficjalnych tabel statystycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na dystansie 200, 300, 600 i 1000  m w swojej kategorii wiekowej.

W Finale Krajowym Czwartków bardzo dobrze zaprezentowały siostry bliźniaczki Marcelina i Michalina Warulik.

Pierwsza z nich zajęła IV m ( 44,50 ) na dystansie 300 m klas VI a druga była VI (44.96)

V m na tym samym dystansie również w kategorii klas szóstych V m zajął Szymon Staroń (41.50)

• autor: MLUKS "Rawa", data: 2013-06-26