Podstrony strony Ratusz Miejski

Ratusz Miejski

ODDANO MIEJSKI RATUSZ

W dniu 27 października 2006 r. został oficjalnie oddany do użytkowania odrestaurowany Ratusz Miejski w Rawie Mazowieckiej.

Zakres prac zabytkowego budynku ratusza obejmował między innymi: wymianę konstrukcji drewnianej więźby dachowej wraz z pokryciem dachówką ceramiczną, rekonstrukcję wieży na budynku, wymianę stropów drewnianych na żelbetowe, wymianę schodów drewnianych na żelbetowe z wykończeniem z kamienia naturalnego, wymianę stolarki okiennej, wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, wykonanie tynków elewacji budynku z odtworzeniem gzymsów oraz modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej. Tak szeroki zakres prac był konieczny ze względu na zły stan techniczny zabytkowego budynku. Wszelkie prace zabytkowego ratusza były wykonywane w porozumieniu i przy współpracy z konserwatorem zabytków Panem Marianem Rożejem (Ratusz w Rawie Mazowieckiej został wpisany do rejestru zbytków w 1967 r.). Modernizację i kapitalny remont budynku wykonywało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Spółka z o.o. w Sochaczewie.

Od 30 października większość spraw mieszkańcy miasta mogą ponownie załatwiać w ratuszu. W miesiącu listopadzie do budynku magistratu zostaną również przeniesione Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego, które jeszcze funkcjonują w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Placu Wolności.

Banery

Kalendarium

Banery