UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 20 Października 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Wendelina

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Kultura » Dni Rawy Mazowieckiej 2010 » Program_old » Sławek Wierzcholski »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Sławek Wierzcholski

Ur. 19.04.1958  w Toruniu. Mgr prawa. Najpopularniejszy wykonawca bluesa w Polsce. Wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki. Dziennikarz radiowy i prasowy. Przez 14 lat prowadził w Programie 3 Polskiego Radia audycje popularyzujące bluesa. Obecnie od sześciu lat prowadzi je w warszawskim „Radiu dla Ciebie”.
 Organizator i promotor festiwali bluesowych, m.in. w Rawie Mazowieckiej (Noc Bluesowa); Toruniu (Harmonica Bridge); Bydgoszczy (Harmonica Meeting). 
Założyciel i lider grupy Nocna Zmiana Bluesa, z którą koncertował w kilkunastu krajach, m.in. we Francji, Niemczech, Holandii i Zimbabwe. Z tym zespołem i pod własnym nazwiskiem wydał szesnaście płyt oraz wystąpił w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Jako sideman, Sławek gra na harmonijce na kilkunastu płytach takich wykonawców jak m.in. Maanam. Koncertował i nagrywał z bluesmanami amerykańskimi, wśród których byli  m.in. Charlie Musselwhite, Junior Wells i Louisiana Red oraz z czołówką polskich muzyków rockowych i jazzowych. Z Nocną Zmianą Bluesa otwierał koncert grupy Blues Brothers (Norymberga 1989) i B.B.Kinga (Warszawa 1996).  Sławek jest wykonawcą partii harmonijki ustnej na ścieżkach dźwiękowych kilku filmów i seriali telewizyjnych gdzie wykonywał m.in. kompozycje Krzesimira Dębskiego i Michała Lorenza. Sam m.in. stworzył muzykę do serialu TVP „Babilon.pl” (reż. W. Maciejewski).
Autor i kompozytor wielu znanych utworów bluesowych, m.in. „Chory na bluesa”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker”,  „Ciężki dzień”., „Szósta zero dwie” i wielu innych.
Jest autorem dwóch podręczników gry na harmonijce ustnej, telewizyjnego kursu gry na tym instrumencie oraz wykładowcą na warsztatach instrumentalnych (m.in. w le Creusot we Francji). W programie III Polskiego Radia przez czternaście lat prowadził autorskie audycje popularyzujące bluesa. W roku 1997, Sławek jako pierwszy Polak-bluesman wystąpił wśród najwybitniejszych harmonijkarzy na Światowym Festiwalu Harmonijki w Trossingen w Niemczech.
     W ankiecie „Blues Top’” kwartalnika „Twój blues” Sławek od lat zdobywa czołowe miejsca w kraju jako osobowość bluesa, wokalista i mistrz harmonijki.
W roku 2002 ukazała się biograficzna książka o Sławku autorstwa J. Skaradzińskiehgo i M. Szalbierza pt. „Chory na bluesa”.
Sławek jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, i wiceprezesem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP
Więcej informacji na
www.blues.ofek.pl

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

Baner - Wybory prezydenckie 2020
WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.