LivinBluesXperience

   LivinBluesXperience, z wokalistą Niko Christiansenem, to legendarna formacja bluesowa z Holandii, o imponującym dorobku artystycznym.
Między 1967 a 1975 rokiem, członkowie podstawowego składu zespołu, który nosił wówczas nazwę Livin Blues, tj. Nicko Christiansen, John Legrand oraz Ted Oberg, należeli do światowej czołówki bluesmenow. Zespół Livin Blues miał fanów w całej Europie, często koncertował  z gwiazdami muzyki pop takimi jak: Focus, Toto i Fleetwood Mac. Po bardzo pomyślnym okresie, który zaowocował 5 albumami i 3 dużymi hitami, Niko Christiansen odszedł od zespołu i rozpoczął indywidualną karierę muzyczną. Po kilku latach, Nicko i John ponownie połączyli swoje muzyczne talenty, czym zapoczątkowali kolejny, obfitujący w sukcesy okres dla zespołu. Mimo nagłej i nieoczekiwanej śmierci Johna Legranda w 2005 r., dobra passa zespołu trwa.
 
Od poczatku 2006 roku, zespół, obecnie znany pod nazwa Livin’Blues Xperience, świętuje swój powrót na jazzowe i bluesowe sceny festiwalowe w Europie. Grupa koncertowała m.in. na festiwalu Parkpop w Hague (Holandia) i w murach majestatycznego teatru Svetlanov w Moskwie. Koncert w Moskwie wzbudził bardzo duże zainteresowanie zarówno w mediach rosyjskich, jak i holenderskich.

Obecnie, skład zespołu tworzą: Niko Christiansen (legenda na holenderskiej scenie bluesowej)  - vokal i saksofon, Loek van der Knaap - gitara, Jeroen Van Niele - bas, Kees van Krugten - perkusja i François Spannenburg - harmonijka ustna. Muzyka zespołu łączy różnorodne style bluesowe, od tradycyjnego bluesa przez jazz i funky blues do bluesowego rocka. Ich występy są pełne energii i obfitują w efekty wizualne, dzięki którym koncert jest ekscytujący od początku do końca. Obecnie grupa pracuje nad kolejnym albumem.

Jeśli chcecie zobaczyć ten legendarny zespół na scenie, będziecie mieli niepowtarzalną okazję już 25 maja, piątek, na festiwalu „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej.  

  • -
  • -
  • -

Banery

Kalendarium

Banery