Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Sobota, 16 Stycznia 2021, Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Kultura » Dni Rawy Mazowieckiej 2010 » Program_old » LivinBluesXperience »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

Ferie zimowe- baner

Treść strony

   LivinBluesXperience, z wokalistą Niko Christiansenem, to legendarna formacja bluesowa z Holandii, o imponującym dorobku artystycznym.
Między 1967 a 1975 rokiem, członkowie podstawowego składu zespołu, który nosił wówczas nazwę Livin Blues, tj. Nicko Christiansen, John Legrand oraz Ted Oberg, należeli do światowej czołówki bluesmenow. Zespół Livin Blues miał fanów w całej Europie, często koncertował  z gwiazdami muzyki pop takimi jak: Focus, Toto i Fleetwood Mac. Po bardzo pomyślnym okresie, który zaowocował 5 albumami i 3 dużymi hitami, Niko Christiansen odszedł od zespołu i rozpoczął indywidualną karierę muzyczną. Po kilku latach, Nicko i John ponownie połączyli swoje muzyczne talenty, czym zapoczątkowali kolejny, obfitujący w sukcesy okres dla zespołu. Mimo nagłej i nieoczekiwanej śmierci Johna Legranda w 2005 r., dobra passa zespołu trwa.
 
Od poczatku 2006 roku, zespół, obecnie znany pod nazwa Livin’Blues Xperience, świętuje swój powrót na jazzowe i bluesowe sceny festiwalowe w Europie. Grupa koncertowała m.in. na festiwalu Parkpop w Hague (Holandia) i w murach majestatycznego teatru Svetlanov w Moskwie. Koncert w Moskwie wzbudził bardzo duże zainteresowanie zarówno w mediach rosyjskich, jak i holenderskich.

Obecnie, skład zespołu tworzą: Niko Christiansen (legenda na holenderskiej scenie bluesowej)  - vokal i saksofon, Loek van der Knaap - gitara, Jeroen Van Niele - bas, Kees van Krugten - perkusja i François Spannenburg - harmonijka ustna. Muzyka zespołu łączy różnorodne style bluesowe, od tradycyjnego bluesa przez jazz i funky blues do bluesowego rocka. Ich występy są pełne energii i obfitują w efekty wizualne, dzięki którym koncert jest ekscytujący od początku do końca. Obecnie grupa pracuje nad kolejnym albumem.

Jeśli chcecie zobaczyć ten legendarny zespół na scenie, będziecie mieli niepowtarzalną okazję już 25 maja, piątek, na festiwalu „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej.  

  • -
  • -
  • -

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.