Leszek Cichoński&V.B.B.

Leszek Cichoński

jeden z najbardziej znanych gitarzystów bluesowych i rockowych. Był inspiratorem wielu ciekawych projektów muzycznych, również o zasięgu międzynarodowym.
Jednym z nich była trasa koncertowa zorganizowana ph. „Tribute to Jimi Hendrix”, zagrana m.in. ze Stanem Skibby, Aniką. Hendrix stał się również inspiracją do ustanowienia i bicia rekordów Guinessa w gitarowym wykonaniu jego utworu „Hey Joe”. Leszkowi Cichońskiemu kilkakrotne udało się gromadzić na wrocławskim rynku wielbicieli muzyki Hendrixa.
          Przed kilkoma laty Cichoński powołał do życia międzynarodową formację Visegrad Blues Band z Janosem Solti (Locomotive GT) i Egonem Poka, Zbyszkiem Jakubkiem , słowackim wokalistą - Peterem Lipą i Ondrejem Konradem z Czech.
Leszek Cichoński dużo i chętnie występuje, grając także z wybitnymi muzykami polskimi, począwszy od nieżyjącego już Tadeusza Nalepy przez Jurka Styczyńskiego, Sławka Wierzcholskiego, Wojciecha Karolaka i inne znakomitości.
Ma też zacięcie edukacyjne. Dużą popularnością cieszył się jego podręcznik gry na gitarze, audycje telewizyjne z cyklu Gitarowe ABC i szereg podobnych inicjatyw.

          Na festiwalu w Rawie Mazowieckiej, Leszek Cichoński pojawi się z grupą wybitnych muzyków z zagranicy, realizujących wspólnie projekt pod nazwą Visegrad Blues Band. Niewątpliwą atrakcją jest udział w nim Janosa Solti - perkusisty kultowej węgierskiej grupy Locomotiv GT. Ponadto w przedsięwzięciu udział wezmą:
Peter Lipa - vocal Słowacja
Zbigniew Jakubek – keyb. Polska
Ondrej Konrad - harmonijka Czechy
Egon Poka - bass  Węgry

  • -
  • -
  • -

Banery

Kalendarium

Banery