Memo Gonzalez&Bluescasters

MEMO GONZALEZ & THE BLUESCASTERS
150 kilo żywego dynamitu rodem z Teksasu

          Memo Gonzalez i jego zespół the Bluescasters porwą nawet najbardziej niewrażliwą na bluesa publiczność. W swej muzyce łączą, bliskiego sercu lidera, bluesa teksańskiego ze swingiem i rock ‘n’ rollem. Ważnym elementem ich oryginalnego brzmienia jest też rhythm and blues - „wielka miłość” Memo już od trzydziestu lat, czyli od czasu gdy jako licealista po raz pierwszy usłyszał tego rodzaju muzykę w lokalnej rozgłośni radiowej w rodzinnym Dallas, w Teksasie. Choć zarówno Gonzalez, jak i towarzyszący mu muzycy, występują nie od dziś, to współpracę w tym składzie rozpoczęli w 1995 roku. Rok później ukazała się ich pierwsza płyta, „Let's All Get Drunk And Get Tattooed”. Od tego czasu zagrali już tysiąc koncertów!
          Ich najnowsze wydawnictwo to „Live In The UK” – album, na który składają się nagrania z koncertów w Wielkiej Brytanii. Jest on najlepszym dowodem na to, że Memo i jego grupa to istny muzyczny dynamit. Sam lider mówi o sobie, że z każdym kolejnym występem bije swój własny rekord w kategorii „harmonijkarz wagi ciężkiej”. Memo Gonzalez i the Bluescasters to istny (muzyczny) materiał wybuchowy, który nikogo nie pozostawi obojętnym!

The Bluescasters tworzą:

Kai Strauss – gitarzysta, którego kunszt gry jest porównywany do takich artystów jak Duke Robillard, Alex Schultz, Rusty Zinn, Charlie Baty, Sean Costello.
Erkan Özdemir – pochodzący z Troi basista o nazwisku, które w niemieckim środowisku bluesowym stanowi dobrze rozpoznawalną markę i
Henk Punter wprost z Amsterdamu - perkusista.
 

 

  • -
  • -

Banery

Kalendarium

Banery