spotkania artystyczne 2008

Visegrad Art&Folk Music Meeting Boskovice 2008

Od środy, 20 sierpnia do niedzieli 24 sierpnia, trwały w zaprzyjaźnionych z Rawą Boskovicach spotkania artystyczne Visegrad Art&Folk Music Meeting. Oprócz rawian, w spotkaniach brali udział młodzi artyści z miasta – gospodarza oraz e słowackich Levic.

Efekty twórczo spędzonych kliku dni można było ocenić w niedzielę, 24 sierpnia. Warsztaty zakończyły się wernisażem, zorganizowanym w muzeum w Boskovicach. Swoje prace prezentowali uczestnicy pleneru malarskiego oraz czescy autorzy fotografii, dokumentujący wizyty różnych grup mieszkańców Boskovic w Rawie Mazowieckiej. Goście wernisażu obejrzeli ponadto wystawę zdjęć „Rawa Mazowiecka wczoraj i dziś”, przygotowaną przez Muzeum Ziemi Rawskiej.

Bogaty w atrakcje kulturalne dzień zakończył koncert rawskiego chóru Rava Cantorum. Jego występ został entuzjastycznie przyjęty przez czeską publiczność, a wykonanie czeskich piosenek ludowych uznano jednogłośnie za perfekcyjne. 

Visegrad Art&Folk Music Meeting w Boskovicach stanowi kontynuację spotkań artystycznych miast partnerskich, zapoczątkowanych w Rawie Mazowieckiej w 2007 r. Są one znakomitym środkiem wzajemnego poznania kultur i tradycji, a w konsekwencji kolejną szansą na zawarcie miłych, przyjacielskich więzi między mieszkańcami uczestniczących w nich miast.  

fotorelacja ze spotkań artystycznych
  • warsztaty malarskie
    warsztaty malarskie
  • niedzielny wernisaż
    niedzielny wernisaż
  • West Wild City
    West Wild City

Banery

Kalendarium

Banery