Podstrony strony Triathlonowa Rawa

Triathlonowa Rawa

To był weekend!

Działo się nie tylko w pogodzie, ale i nad rawskim zalewem. Blisko 200 zawodników stanęło na starcie triathlonu w Rawie. W tym samym czasie wystartowali również triathloniści w Londynie i do końca nie wiadomo, gdzie była bardziej gorąca atmosfera i zacięta rywalizacja.

Puchar Polski w Rawie wygrał Hiszpan – Anton Ruanova. W łącznym czasie 01:56:05 pokonał 3 konkurencje: dystans 1,5 km w pływaniu, 40 km trasy kolarskiej i 10 km trasy biegowej. Rawscy sportowcy natomiast, licznie i z sukcesami, zaprezentowali się w niedzielnym duathlonie. Swoje chwile radości mieli też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ducha walki gratulował im sam Mariusz Pudzianowski, który oficjalnie zadeklarował swój start(!) w rawskim triathlonie w 2013 roku.

Wszystkie te emocje sportowe na bieżąco relacjonowało ze swojego studia plenerowego Radio Łódź. Przez dwa dni Rawa i jej mieszkańcy gościli na antenie rozgłośni. Rozmawiano o wielu ważnych dla miasta i regionu przedsięwzięciach, ciekawych inicjatywach, o rawskiej obecności na olimpiadzie w Londynie także.

Pamiętajmy, że już w najbliższy czwartek, w godzinach południowych, pobiegnie męska sztafeta 4x400 m. W składzie sztafety znalazł się nasz Kamil Budziejewski. Jesteśmy dalecy od tego, żeby z kalkulatorem oceniać szanse naszego zespołu na wejście do finału. My wierzymy w znakomity występ rawskiego olimpijczyka, a Kamil zapowiedział przecież walkę do końca.

Wszystkim uczestnikom i kibicom tego niezwykle pasjonującego weekendu dziękujemy i zapraszamy za rok!


szczegółowe wyniki rywalizacji w triathlonie http://w.sts-timing.pl/pliki/pp_rawa_mazowiecka2012.pdf

galeria zdjęć z zawodów http://fotografer.pl/fotografia-sportowa i https://plus.google.com/photos/109255278068869504497/albums

 

 • autor: WRGPiIE
 • fot. B. Sudakowski 
TRIATHLON 2012
  fot. B. Sudakowski
  TRIATHLON 2012
 • fot. Piotr Kacprzyk
TRIATHLON 2012
  fot. Piotr Kacprzyk
  TRIATHLON 2012
 • fot. B. Sudakowski
 DUATHLON 2012
  fot. B. Sudakowski
  DUATHLON 2012
 • fot. T. Sudakowski 
AQUATHLON 2012
  fot. T. Sudakowski
  AQUATHLON 2012

 

    

 • -

Weekend dla ludzi z krzepą – Puchar Polski w triathlonie

Rower, pływanie i biegi królować będą w Rawie, w pierwszy weekend sierpnia. Pełną parą idą już przygotowania do Pucharu Polski w Triathlonie. Za chwilę wyczerpie się limit zgłoszeń na rawskie zawody, a chętnych wciąż przybywa. Dla przeciętnego Kowalskiego przepłynięcie 1500 m, przejechanie rowerem 40 km i przebiegnięcie 10 km wydaje się wyczynem nieosiągalnym. Warto więc pokibicować zawodnikom, a może i samemu zacząć trenować przynajmniej jedną z tych dyscyplin.
Triathlon to rywalizacja dla wyjątkowo wytrzymałych i wszechstronnych zawodników. Szansą dla tych, którzy niekoniecznie lubią pływać jest Duathlon. W Otwartych Mistrzostwach Rawy mogą wystartować amatorzy i sprawdzić się na dystansie: 5 km bieg – 20 km rower – 2 km bieg.
Dzieci natomiast będą miały swój Aquathlon, w którym należy przepłynąć 100 m i przebiec kilometr.

Oprócz zmagań sportowych czeka nas wiele imprez towarzyszących. Wampiriada :o) i turniej szachowy w plenerze (!) to tylko przedsmak atrakcji. Na pewno będzie też muzycznie i kabaretowo.

Generalnie, szlifujmy formę i bądźmy gotowi na całą masę emocji i dobrej zabawy!
Czas płynie szybko i weekend 4-5 sierpnia już za chwilę.

A-ha! Niespodzianka też jest przewidziana :o)

aktualności na www.rawagra.pl i www.triathlonrawa.pl
 

następna strona »

Banery

Kalendarium

Banery