Dywan u Pasjonistów

Prace nad dywanem rozpoczęte

Cieszymy się z pięknej, słonecznej pogody i mamy nadzieję, że taka utrzyma się przez cały najbliższy czwartek. Ale każdy medal ma dwie strony, nawet ten pogodowy.
Późny termin uroczystości Bożego Ciała sprawił, że autor koncepcji i jej realizatorzy z troską myślą o tworzywie rawskiego dywanu, czyli płatkach kwiatów. Wiele z roślin, używanych zwyczajowo do sypania kobierca, przekwitło już o tej porze. Może się okazać, że pierwotny zamysł artysty – Rajmunda Gałeckiego, będzie musiał być modyfikowany w ostatniej chwili. Z rosnącą ciekawością będziemy więc czekać na efekt pracy wszystkich zaangażowanych w projekt uczestników.

Wielu z nas zastanawia się zapewne czy w tym roku, w rawskim dywanie, dostrzeżemy elementy związane z najważniejszym dla Polaków wydarzeniem 2011 roku, tj. beatyfikacją Jana Pawła II… warto przyjść osobiście i sprawdzić. Zapraszamy!
Uroczystości zakończenia Oktawy Bożego Ciała rozpoczną się w małym kościółku w czwartek, o godz. 17.00. Weźmie w nich udział ks. bp Józef Zawitkowski.

W tym roku będzie też dodatkowy element programu uroczystości. W trakcie mszy św. zostanie poświęcony Ogród Oliwny, znajdujący się na zewnątrz kościoła, od strony głównego wejścia, a stworzony z myślą o tych, którzy potrzebują wyciszenia, zadumy modlitewnej, chwil tylko dla siebie. Warto przystanąć przed figurami Anioła i Chrystusa. Wykonał je bowiem doskonale znany w Polsce, a w Rawie za sprawą pomnika Ojca Świętego, Czesław Dźwigaj, krakowski rzeźbiarz. W rawskim Getsemani znajduje się też kamień z Ogrójca, miejsca licznych pielgrzymek, również Polaków. Na tle pozostałych wyróżnia się jasną barwą.

Widać więc, że tegoroczne zakończenie Oktawy Bożego Ciała w Rawie, będzie szczególne.
 

  • autor: WRGPiIE

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery