Podstrony strony RAWA - najmilszym miastem

RAWA - najmilszym miastem

To była NAJMILSZA niedziela w historii Rawy

Wszystko za sprawą akcji, której celem było wyłonienie najmilszego miasta w Polsce. Niedzielny piknik „Milka. Moje miasto się przytula” był nagrodą i podziękowaniem dla wszystkich naszych mieszkańców i sympatyków, za sprawą których Rawa znalazła się w finałowej trójce. Wspaniała zabawa, rodzinna, serdeczna atmosfera, niezwykle gorący i porywający koncert zespołu Bajm, a na koniec zachwycający pokaz sztucznych ogni na długo pozostaną w pamięci i sercach uczestników tego wydarzenia.

Bez względu na końcowy wynik, możemy czuć się zwycięzcami. Pokazaliśmy całej Polsce jak ciepli i życzliwi ludzie są w Rawie i jak pięknie, z determinacją potrafią walczyć o swoje miasto. Udowodniliśmy, że mały może wiele. Objęcie zalewu Tatar  przez tysiące osób to z pewnością nieoficjalny rekord Polski w przytulaniu. Sukcesem jest również to, że w akcję włączyli się wszyscy: od przedszkolaków po dziadków. Akcja połączyła pokolenia. W niewielkiej Rawie bije wielkie serce.

Dla wszystkich zaangażowanych w konkurs Rawa jest i pozostanie najmilszym miejscem na Ziemi. Gorąco dziękujemy za każdy oddany głos i każdy wyraz sympatii!


poniżej nieco wspomnień fotograficznych z "najmilszej niedzieli" :)
 

 • autor: WRGPiIE

Rawa Mazowiecka, 30 czerwca 2013 - finał akcji "Milka. Moje miasto się przytula"

 • FotoMilejka
  FotoMilejka
 • Bartek Sudakowski
  Bartek Sudakowski
 • Paweł Wojtecki
  Paweł Wojtecki

Piknik „Milka. Moje miasto się przytula”

Już za chwilę długo wyczekiwany finał akcji na najmilsze miasto w Polsce. W niedzielę, 30 czerwca, dowiemy się które z miast otrzyma tytuł tego najmilszego. Stanie się to podczas Pikniku „Milka. Moje miasto się przytula”, organizowanego na terenie Zamku Książąt Mazowieckich.

Na wspólną zabawę zapraszamy już od godz. 14tej. Program gwarantuje moc atrakcji dla całych rodzin.  Strefa chillout zapewni wygodny odpoczynek w pufach wszystkim zabieganym i zapracowanym. Dzieci odnajdą swój raj w strefie rodzinnej, a wielbiciele muzyki - w strefie silent disco. Dodatkowo – super atrakcja! Pokazy i warsztaty taneczne z gwiazdami programu You Can Dance. Po nich każdy pokocha ruch i taniec.

Równolegle ze sceny będzie płynęła radosna muzyka, a w przerwach publiczność dostanie szansę na wygranie wspaniałych nagród. Na zakończenie wieczoru, o godz. 20:00, wystąpi zespół BAJM. Po nim czeka nas fantastyczny pokaz sztucznych ogni.

Warto dodać, że już od wczesnych godzin porannych mieszkańcy i nasi goście będą mogli pomachać i przesłać całusy rodzinie i znajomym w każdym zakątku Polski. Patron medialny akcji – stacja TVN udostępnia swoją antenę wszystkim miastom - finalistom kilkakrotnie w ciągu dnia. Pierwsze wejście już o 8:30 do programu Dzień Dobry TVN. Zapraszamy gorąco każdego rawianina i sympatyka Rawy na stadion przy zamku. Razem zobaczymy co się tam będzie działo.

Takiej imprezy i takiej scenografii rawski zamek jeszcze nie widział!

Do zobaczenia w niedzielę, w Rawie – najmilszym mieście! bez względu na wynik :)

 

 • autor: WRGPiIE

Niedzielny poranek z Dzień Dobry TVN

Stadion miejski przy zamku oraz wszyscy, którzy pojawią się tam o 8:00, będą świadkami historycznego wydarzenia sportowego. Na płycie boiska spotkają się piłkarze RKS Mazovia i siatkarki MUKS Juvenia. Liczymy na entuzjastyczny doping rawian, zapraszamy do kibicowania wszystkie sekcje sportowe. Może się dużo wydarzyć!

Na pewno będzie wtedy z nami studio lubianego Dzień Dobry TVN.  Znajomym i nieznajomym z całej Polski Rawa prześle gorące pozdrowienia, dlatego potrzeba nas jak najwięcej. Pokażmy też, że siła Rawy tkwi w sporcie, a każdemu z nas bliski jest ruch i zdrowie. Taka okazja zdarza się po raz pierwszy, wykorzystajmy ją dobrze!

Kto żyw, niech przybywa na stadion :) do zobaczenia w niedzielę o 8:00

 • autor: WRGPiIE

Głosujemy online na Rawę!

Przypominamy, że to już!
 
Wracamy do wirtualnych przytuleń i głosowania na Rawę na fioletowastrona.pl
Akcja głosowania trwa do 30 czerwca, do godz. 18:30.
 
Przytulamy codziennie - to bardzo ważne! każde przytulenie to kolejny punkt dla miasta :o)
 
Rywalizacja zakończy się 30 czerwca fantastyczną imprezą plenerową, na rawskim zamku. Wtedy tez weźmiemy udział w decydującej konkurencji, z udziałem publiczności.
 
Nagrodą dla wszystkich uczestników akcji będzie koncert wyczekiwanego w Rawie zespołu Bajm!!
 
Zwycięstwo jest w zasięgu ręki, a tym samym tytuł najmilszego miasta i kampania dla Rawy w mediach ogólnopolskich!
 
Głosujemy każdego dnia!
 

 • autor: WRGPiIE

Czy Rawa zostanie najmilszym miastem?

Już w niedzielę 30 czerwca konkurs na najmilsze miasto w Polsce zostanie rozstrzygnięty. Czy najmilszym miastem zostanie Rawa Mazowiecka? Mamy nadzieję, że tak. Ogromne zaangażowanie mieszkańców i naszych sympatyków już spowodowało wiele niesamowitych wydarzeń. Dziękujemy za wszelkie przejawy solidarności i pamiętajmy, że głosujemy na Rawę na www.fioletowastrona.pl codziennie jeszcze przez kilka dni, do niedzieli włącznie.

W niedzielę 30 czerwca wszystkich zapraszamy na rawski zamek.
W tym dniu Rawa będzie obecna na antenie ogólnopolskiej TVN. Pierwsze poranne wejście będzie transmitowane w DD TVN z rawskiego stadionu ok. godz. 8-9. Kolejne już po godz. 14. Gorąco zachęcamy do obecności na zamku i pokazania całej Polsce, jak miłe jest nasze miasto i jego mieszkańcy.

Od godziny 14 rusza milkowe miasteczko, moc atrakcji, wśród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie: strefa chillout – dobrej muzyki i relaksu, silent disco oraz strefa rodzinna.
Ciekawie zapowiadają się pokazy taneczne oraz warsztaty z udziałem gwiazd TVN-owskiego You Can Dance. Wystąpią m.in.: Tomek Nieradzik „Elektryczny Tomek”, Grzegorz „Molo” Moczko, Marcin „Frodo” Kowalski. W programie również mnóstwo konkursów z nagrodami.

Ok. godz. 19 wystąpi zespół KARAROCKERS, a gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie BEATA KOZIDRAK i zespół BAJM. Imprezę poprowadzą znani i popularni prezenterzy i dziennikarze: Marcin Prokop i Irek Jakubek.
A na zakończenie ok. godz. 21.45 czeka nas fantastyczny pokaz fajerwerków.

Na tej imprezie nikogo nie może zabraknąć. Gramy o tytuł najmilszego miasta w Polsce. Zapraszamy wszystkich, którym Rawa leży na sercu.

 

 • autor: WRGPiIE

Przytuliliśmy zalew Tatar

Udało się! Wysiłkiem ok. 3.500 mieszkańców i sympatyków Rawy Mazowieckiej przytuliliśmy zalew Tatar. Przy pięknej pogodzie i w niesamowitej atmosferze nasze przedsięwzięcie zakończyło się pełnym sukcesem. Rawa jest finalistą konkursu „Milka. Moje miasto się przytula” i ma szanse na tytuł najmilszego miasta w Polsce.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za cierpliwość i wytrwałość podczas akcji przytulania, bo proces logistyczno-organizacyjnych przesunięć, przy tak dużej liczbie uczestników, wymagał czasu i koordynacji. A przede wszystkim dziękujemy za wspaniały nastrój, zaangażowanie i po prostu wspólne działanie, bo to nasz wspólny sukces.

Akcja zakończyła się powodzeniem dzięki uczestnictwu wielu szkół, jednostek, organizacji, którym chcieliśmy szczerze podziękować.

W naszej akcji udział wzięły:
Przedszkole nr 1 Rawa Mazowiecka
Przedszkole nr 3 Rawa Mazowiecka
Szkoła Podstawowa nr 1 Rawa Mazowiecka
Szkoła Podstawowa nr 2 Rawa Mazowiecka
Szkoła Podstawowa nr 4 Rawa Mazowiecka
Gimnazjum nr 1 Rawa Mazowiecka
Gimnazjum nr 2 Rawa Mazowiecka
Szkoła Podstawowa w Białej Rawskiej
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Boguszycach
Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach
Szkoła Podstawowa w Cielądzu
Szkoła Podstawowa w Konopnicy
Skauci Europy
Klub Triathlon Rawa
Kluby sportowe
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
Polski  Związek Niewidomych – Koło w Rawie Mazowieckiej
Stowarzyszenie Rawski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych “NASZE DZIECI”
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Rawski Klub Płetwonurków
Fundacja „Obudźmy nadzieję”
Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Rawie Mazowieckiej
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Rawie Mazowieckiej
Grupa rawskich motocyklistów
Maturzyści i młodzież
Przedstawiciele rawskich firm, mieszkańcy Miasta i nasi sympatycy.

Szczególne podziękowania należą się pomysłodawcy akcji przytulania zaleu Tatar i jednocześnie prowadzącemu Mariuszowi Kozłowskiemu. Dziękujemy również Państwowej Strazy Pożarnej i firmie RIWAL za użyczenie podnośników do realizacji fotograficznej i filmowej, Straży Miejskiej i Komendzie Powiatowej Policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, NZOZ Raw-Medice za obsługę medyczną.

Dziękujemy również naszym lokalnym mediom, które cały czas nam sekundowały, wspierały i wspomagały pomysłami i pracownikom instytucji miejskich, którzy pomagali przy realizacji tego wymagającego przedsięwzięcia. I ukłony dla grupy balonowej, dzięki której finał piątkowej akcji był bardzo okazały.

Dziękujemy Wam wszystkim, pamiętajmy o codziennym głosowaniu na Rawę Mazowiecką, a w niedzielę 30 czerwca zapraszamy na imprezę finałową w Rawie Mazowieckiej.

Jej gwiazdą będzie zespół BAJM, a prowadzącym Marcin Prokop. Na tej imprezie nikogo nie może zabraknąć. Gramy bowiem o zwycięstwo! I tytuł najmilszego miasta w Polsce ;)

 • autor: WRGPiIE

fot. B.Sudakowski

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Mapa przytulania ZALEWU

Akcja „Przytulania zalewu” zgromadzi kilka tysięcy osób. Sprawne otoczenie zbiornika przez wszystkich uczestników wydarzenia wymaga bezkolizyjnego przemieszczania się i koordynacji.

Załączona mapka pokazuje docelowe miejsca dla grup zorganizowanych oraz pozostałych mieszkańców i sympatyków. W razie wątpliwości należy zwracać się do koordynatorów akcji. Będą oni mieli identyfikatory z napisem organizator i żółte czapeczki

 • -

Będziemy przytulać zalew

Rawa Mazowiecka jest finalistą konkursu na najmilsze miasto w Polsce. Od soboty 8 czerwca już głosujemy codziennie na Rawę na www.fioletowastrona.pl. W ramach tego konkursu w piątek 14 czerwca planujemy podjąć próbę objęcia zalewu Tatar rękoma mieszkańców.

A będzie to rzeczy niebywała, ponieważ zalew Tatar to ponad 50 ha powierzchnia wody, a trakt pieszo-rowerowy, który będzie wyznaczał ramy naszego przedsięwzięcia liczy ok. 3,5 km. Taka próba to konieczność uczestnictwa około 4 tysięcy mieszkańców naszego miasta.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tak wyjątkowym wydarzeniu. Wierzymy, że akcja zakończy się sukcesem, ale pod warunkiem, że z zaangażowaniem włączą się wszyscy rawianie. 

Zbiórka nad zalewem Tatar przy wiewiórce w piątek 14 czerwca o godz. 9.45.
Czy ten wyczyn nam się powiedzie? Nasze próby tak spektakularnego przedsięwzięcia będziemy mieli okazję zobaczyć w internecie na fioletowej stronie.

 

 • autor: WRGPiIE

BAJM na finał akcji

8 czerwca 2013 r. rusza kolejny etap głosowania na najmilsze miasto w Polsce. My, rawianie doskonale wiemy, które miasto jest najmilsze  – Rawa Mazowiecka. Stawką jest kampania dla Rawy w mediach ogólnopolskich.
Żeby wygrać głosujemy codziennie na stronie www.fioletowastrona.pl i przytulamy z Rawy jak największą liczbę znajomych. Głosujemy od 8 czerwca przez trzy tygodnie.

Finał akcji odbędzie się 30 czerwca na Zamku Książąt Mazowieckich. Będzie nam kibicował zespół BAJM.
Zapraszamy mieszkańców i sympatyków naszego miasta i do oddawania głosów, i na finał akcji do Rawy Mazowieckiej.

 

 • autor: WRGPiIE
 • -

Zdaliśmy kolejny egzamin

Przed kolejnym etapem głosowania na najmilsze miasto w Polsce ukazał się kolejny filmik z Rawy Mazowieckiej. Nasi mieszkańcy po raz kolejny okazali się niezwykle pomocni i z wielką ochotą chcieli przysłużyć się młodej, zdesperowanej parze.

Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości czy rawianie są niezwykle mili, zapraszamy do Rawy Mazowieckiej, aby przekonał się na własnej skórze.

A my przypominamy, że od soboty 8 czerwca rozpoczynamy głosowanie na Rawę Mazowiecką na www.fioletowstrona.pl. Pamiętajmy, musimy to robić CODZIENNIE aż do wielkiego finału 30 czerwca, który odbędzie się na terenie Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej. A kto wystąpi? O tym już wkrótce... Liczymy na Wasze głosy. Gramy o tytuł najmilszego miasta w Polsce i ogólnopolską kampanię promocyjną.

 

 • Film prowokacja Milki, ślub i brak świadka

Rawianie są naprawdę mili

A skąd ta pewność? Do Rawy Mazowieckiej, jednego z finalistów ogólnopolskiej akcji „Milka. Moje miasto się przytula”, przyjechali przedstawiciele firmy Milka, żeby sprawdzić czy rawianie faktycznie są życzliwi, mili i uprzejmi. Po zrealizowaniu pierwszej prowokacji, w ramach kolejnego etapu akcji, okazuje się, że test zdaliśmy na piątkę...

 • Link do filmu z prowokacji

 

„INFORMACJA PRASOWA Biura Prasowego Milka.Moje miasto się przytula

Czy odrobina uprzejmości pozwoli się spełnić wielkiej miłości?

Po fazie wirtualnego przytulania i wielkiego zaangażowania w głosowanie na trzy finałowe miasta, nadszedł czas na sprawdzenie w praktyce, czy mieszkańcy Rawy Mazowieckiej są rzeczywiście mili i pomocni na co dzień. Przedstawiciele akcji „Milka. Moje miasto się przytula” ruszyli jakiś czas temu w teren. Dla trzech najmilszych miast w Polsce, wśród których znalazła się też Rawa Mazowiecka, przygotowali zabawne prowokacje. Warto być czujnym, bo nigdy nie wiadomo, gdzie się pojawią!

Na czym polegała prowokacja?

W ostatnich dniach, właśnie w Rawie, miała miejsce nietypowa randka. Dlaczego nietypowa? Ponieważ chłopaka przed samym spotkaniem całkowicie zjadła trema! Nie potrafił zebrać się w sobie i wejść do kawiarni, aby wręczyć czekającej na niego dziewczynie kwiaty i przeczytać wiersz, który przygotował specjalnie na tę okazję. Dodatkowo sytuację komplikował fakt, że para poznała się przez Internet i nigdy wcześniej się nie widziała.

W tej trudnej dla siebie sytuacji chłopak postanowił skorzystać z pomocy przechodniów i  przypadkowo napotkanych mieszkańców Rawy prosił, aby weszli za niego do kawiarni. Czy odrobina uprzejmości pomogła spełnić się wielkiej miłości? Oczywiście! Mieszkańcy Rawy nie mieli żadnych oporów z pomocą nieśmiałemu chłopakowi. Z chęcią wchodzili do kawiarni wręczyć kwiaty, a nawet czytali przygotowany przez niego dla dziewczyny wiersz!

Cała sytuacja była oczywiście prowokacją, a nieśmiałość chłopaka miała sprawdzić, czy uda się poruszyć serca mieszkańców Rawy. Przechodnie, którzy chcieli pomóc nieśmiałemu chłopakowi, otrzymali w prezencie słodkości od Milki – organizatora akcji.

Rawa Mazowiecka wraz z Bytomiem i Ostrowem Wielkopolskim, zakwalifikowała się do finału akcji „Milka. Moje Miasto się przytula” i walczy o tytuł Najmilszego miasta w Polsce. Głównym celem inicjatywy Milki jest inspirowanie Polaków do tego, by byli dla siebie na co dzień bardziej przyjaźni, otwarci i życzliwi.
Wielki finał akcji odbędzie się 30 czerwca br. w trzech miastach-finalistach. Uczestnicy biorący udział w imprezach na żywo będą mogli zdobywać dodatkowe punkty dla swoich miast. Na ostateczny wynik będą więc miały wpływ nie tylko wirtualne przytulenia wysyłane
z całej Polski, ale również to, jak mieszkańcy miast zaangażują się w zaplanowane na ten dzień konkurencje.
Najmilsze miasto w Polsce otrzyma od Milki nagrodę główną w postaci działań promocyjnych w mediach ogólnopolskich, która zostanie zrealizowana tuż po zakończeniu projektu akcji.
Pomysły na inne sposoby sprawdzenia, czy Rawa Mazowiecka jest miłym miastem można zgłaszać na www.fioletowastrona.pl

 

 • autor: WRGPiIE
 • -
 • -
 • -

Rawa w finale!!!

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Rawa Mazowiecka jest finalistą ogólnopolskiej akcji „Milka. Moje miasto się przytula”. Wśród tak dużych miast jak Ostrów Wielkopolski i Bytom dla 18-tysięcznej Rawy Mazowieckiej to wielkie wyróżnienie.

Finał akcji osiągnęliśmy dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, zarówno z Rawy Mazowieckiej jak i okolicznych miejscowości, naszych sympatyków w całej Polsce i poza nią, m. in. na Węgrzech i w Czechach. Dziękujemy Wam wszystkim. Nie wymienimy Was imiennie, żeby nikogo nie pominąć, ale z czułością przytulamy. To NASZ WSPÓLNY FINAŁ!

Przed nami następne etapy akcji. W ramach kolejnego etapu od 19 maja do 8 czerwca w telewizji TVN i radiu RMF FM będzie można się przekonać, które z miast finalistów jest rzeczywiście najmilsze. W tym czasie bowiem na terenie miast prowadzone będą akcje, z których relacje będzie można tam zobaczyć i usłyszeć.

A od 8 czerwca ruszy kolejny etap wirtualnego przytulania aż do 30 czerwca. Głosowanie zakończy się 30 czerwca imprezą plenerową, na którą już dzisiaj zapraszamy do Rawy Mazowieckiej. Przekonajmy Polaków, że to właśnie nam należy się tytuł najmilszego miasta w Polsce.

Dziękujemy za Finał. Jesteście wspaniali… i GRAjmy dalej!

 

 

 • autor: WRGPiIE
 • -

Przytulajmy Rawę Mazowiecką

Do końca pierwszego etapu ogólnopolskiej akcji „Milka. Moje miasto się przytula” pozostały tylko 4 dni. By znaleźć się w wśród trzech najmilszych w Polsce miast do 18 maja codziennie przytulajmy Rawę Mazowiecką. Im więcej przytuleń tym większa pewność, że będziemy w finale.

A co możemy wspólnie ugrać dla Rawy Mazowieckiej?

„Nagrodą główną dla zwycięzcy, najmilszego miasta w Polsce, jest promocja miasta w mediach ogólnopolskich o wartości pół miliona złotych. Materiały filmowe, rozmowy na antenie, strony reklamowe poświęcone najmilszemu miastu w Polsce, a także relacje z eventu finałowego znajdą się w ogólnopolskiej telewizji, radiu, prasie oraz w Internecie i na reklamie zewnętrznej. Promocja obejmie takie media jak między innymi, Gazeta Wyborcza, TVN, TVN24, TVN Meteo, TVN Player, RMF FM, RMF Maxxx, Forbes, , gazetę lokalną zwycięskiego miasta. Materiały pojawią się także na stronie akcji www.fioletowastrona.pl oraz na oficjalnym profilu Milki na Facebooku oraz YouTube.

Dodatkowo w dniu wielkiego finału (30 czerwca br.) w trzech miastach-finalistach we współpracy z władzami samorządowymi zorganizujemy pełne rodzinnych atrakcji Milkowe imprezy plenerowe, podczas których wybierzemy najmilsze miasto w Polsce. Ogromne emocje towarzyszyć nam będą do samego końca! . Tego dnia uczestnicy imprez oraz widzowie przed telewizorami i słuchacze radia otrzymają wielką dawkę pozytywnej wrażeń. Wspaniałe koncerty plenerowe z udziałem gwiazd, gry i zabawy dla mieszkańców to tylko wybrane z atrakcji, jakie planujemy na ten dzień. We wspaniałej, radosnej atmosferze, z udziałem tysięcy mieszkańców, gwiazd i dziennikarzy poznamy najmilsze miasto w Polsce. Wstęp na imprezy będzie bezpłatny. W ciągu dnia wydarzenia będą relacjonowane przez partnerów mediowych (RMF FM oraz TVN) w specjalnych wejściach antenowych, a na stronie WWW akcji oraz profilu Milki na Facebooku będziemy na bieżąco informować, co się dzieje się w miastach.”

ze strony www.fioletowastrona.pl

Liczymy na wszystkich, którzy do tej pory z ogromnym zaangażowaniem wspierają akcję, ale i na tych, którzy do akcji jeszcze nie zdążyli się włączyć. Wystarczy zalogować się na stronie www.fioletowastrona.pl i przytulać jak największą liczbę znajomych.

Czy Rawa Mazowiecka jest najmilszym miastem? Najmilszym czyli takim, w którym mieszkają najbardziej życzliwi, uśmiechnięci i otwarci ludzie. Na pewno. Dlatego przytulajmy nasze miasteczko do samego końca...

 

 • autor: WRGPiIE

Niedzielne przytulanie...

W niedzielę 12 maja 2013 r. na tarasie nad zalewem Tatar Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka zorganizowała kolejny happening „Rawa Mazowiecka się przytula”. Dorośli, młodzież i dzieci, mimo niezbyt sprzyjającej aury, licznie wzięli udział we wspólnym przytulaniu.

Można było również przytulić Rawę wirtualnie na specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym, a bardziej sprawni sportowo mogli skorzystać z rowerowego trenażera stacjonarnego. Niesamowite wrażenia wzbudziły pokazy taneczne grupy Kobos Dance. Był i słodki akcent naszego spotkania. Czekoladki milka dla każdego pokrzepiały, a opaski z hasłem „Przytul mnie” podkreślały najważniejszy cel happeningu.

Partnerami naszej imprezy, którzy mocno wspierają nasze działania były:
•    sklepy spożywcze ADAR
•    firma Papirus
•    zakład fotograficzny Foto MILEJKA
•    Robinson Taras
•    Klub Triathlon Rawa
•    Miejska Biblioteka Publiczna.

Dziękujemy za zaangażowanie i obecność młodzieży, przede wszystkim uczniom Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.  Składamy podziękowania naszym lokalnym mediom, które prężnie włączają się do akcji. Głos Rawy Mazowieckiej i Okolicy i portal internetowy erawa.pl tworzyły wielką galerię przytuleń, a już wkrótce na facebook’owej stronie MRM zostanie ogłoszony plebiscyt na najlepszą fotografię z niedzielnego przytulania.

I pamiętajmy, CODZIENNIE do 18 maja oddajemy głosy na Rawę Mazowiecką na www.fioletowastrona.pl, przytulamy jak najwięcej znajomych, bo gramy o tytuł NAJMILSZEGO miasta w Polsce. Tylko RAZEM wejdziemy do ścisłego finału i będziemy grać dalej.

 • autor: WRGPiIE

film: Rawa Mazowiecka się przytula!

 • -

fot. K.Gierach

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

"Rawa Mazowiecka się przytula"

7 maja 2013 r. w godz. 12 – 14 przed Miejskim Domem Kultury w Rawie Mazowieckiej Młodzieżowa Rada Miasta zorganizowała happening „Rawa Mazowiecka się przytula!”

Nasze miasto bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Milka. Moje miasto się przytula”, a od 30 kwietnie znajduje się na 1. miejscu rankingu miast. Celem dzisiejszego spotkania było rozpropagowanie akcji wśród mieszkańców i sympatyków Rawy Mazowieckiej i motywacja wszystkich, którzy już w akcji uczestniczą do systematycznego przytulania. Pamiętajmy bowiem, że przytulać musimy się codziennie do 18 maja. Do tego dnia trwa pierwszy etap konkursu.

Imprezę profesjonalnie poprowadził Pan Mariusz Kozłowski. Partnerami spotkania byli Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej, firma Papirus i zakład fotograficzny Foto MILEJKA.

Zapraszamy nadal do wspólnego przytulania ;)

 

 • autor: WRGPiIE

fot. K. Gierach

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rawa Mazowiecka systematycznie się przytula

Rawa Mazowiecka obecnie znajduje się na 1. miejscu ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Milka. Moje miasto się przytula”, której celem jest wybranie najmilszego miasta w Polsce.

Duża liczba mieszkańców i sympatyków Rawy obserwuje na bieżąco słupki rankingu miast. Na portalach społecznościowych wrze, dołączają nowi uczestnicy i systematycznie GRAmy. Pamiętajmy, że tak ma być do 18 maja. Liczymy, że to właśnie Rawa zostanie jednym z trzech miast-finalistów.

Bierzmy również udział w różnych konkursach, bo dzięki nim nasze szanse rosną. We wtorek 30 kwietnia Magdalena Skóra, była Radna Młodzieżowej Rady Miasta, wysłała do Radia RMF FM wierszyk, dzięki któremu nasze głosy liczyły się podwójnie. Fragment wiersza autorstwa Juliana Tuwima, odpowiednio udoskonalony, zrobił wrażenie na dziennikarzach. Cytujemy treść wpisu Magdy:
„Nawet Tuwim pisał:
"Rzuciłbym to wszystko, rzuciłbym od razu,
Osiadłbym jesienią w Kutnie lub Sieradzu.
W Kutnie lub Sieradzu, RAWIE lub Łęczycy,
W parterowym domku, przy cichej ulicy.
Byłoby tam ciepło, ciasno, ale miło..."
Dlatego to Rawa Mazowiecka jest najmilszym miastem w Polsce!"

Nasze szanse na zdowycie tytułu najmilszego maista w Polsce są ogromne. Przede wszystkim ze względu na zaangażowanie młodych, twórczych rawian. Dla potwierdzenia tej tezy zapraszamy do posłuchania http://www.youtube.com/watch?v=24RPDV6E7zI&feature=youtu.be To piosenka autorstwa Krzysztofa Haraśnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

I apelujemy do tych, którzy jeszcze nie zalogowali się na stronie konkursu www.fioletowastrona.pl by szybko to uczynili. I przytulajmy się codziennie, bo możemy wygrać ciekawą promocję dla Rawy Mazowieckiej, najmilszego miasta w Polsce :)


 

 • autor: WRGPiIE

Rawa Mazowiecka najmilszym miastem w Polsce?

22 kwietnia 2013 r. wystartowała ogólnopolska akcja pod hasłem „Milka. Moje miasto się przytula”, której celem jest wybranie najmilszego miasta w Polsce. W piątek 26 kwietnia Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka rozpoczęła intensywną akcję w sieci. Efekt. Z 205 miejsca w piątek Rawa Mazowiecka awansowała w rankingu akcji na miejsce 6!

Nagrodą dla trzech najmilszych miast-finalistów są imprezy plenerowe, a najmilsze miasto w Polsce otrzyma ogólnopolską promocję o wartości pół miliona złotych. Czy uda się to Rawie Mazowieckiej? To zależy od nas wszystkich.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, organizacji, stowarzyszeń o głosy na Rawę Mazowiecką. W tej akcji głosujący uczestnik musi mieś ukończone 18 lat. Zapraszamy do logowania się na stronie akcji www.fioletowastrona.pl i codziennego przytulania. Pierwsza faza akcji, która wyłoni trzech finalistów kończy się 18 maja, przytulajmy się więc. Pamiętajmy jednak, że musimy to robić systematycznie!

Do akcji prężnie włączyły się już portale internetowe erawa.pl i kochamrawe.pl. Wszystkie organizacje, które włączają się do akcji prosimy o kontakt na adres mailowy kgierach@rawamazowiecka.pl
 

 • autor: WRGPiIE

Banery

Kalendarium

Banery