Podstrony strony Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

Posprzątaj po swoim psie

Każdy z nas ma prawo do życia w czystym i przyjaznym środowisku. Staramy się aby wokół nas było jak najwięcej zieleni. Jednakże, tam gdzie zieleń, trawniki, rabaty ogromnym problemem są zanieczyszczenia w postaci psich odchodów. Nie rzadko takie „przeszkody” można spotkać na środku chodnika, placu zabaw czy też piaskownicy. Czas najwyższy zmienić świadomość i nawyki właścicieli czworonogów w zakresie sprawowania opieki, która nie tylko polega na odpowiednim żywieniu i pielęgnacji ale również sprzątaniu po swoim pupilu.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę że psie odchody są siedliskiem jaj pasożytów, które są w stanie przetrwać w glebie kilka lat i stanowią realne zagrożenie dla osób korzystających z terenów zielonych, piaskownic  i placów zabaw.

Do utrzymania porządku wystarczy zwykła foliowa torebka lub specjalna papierowa, którą bezpłatnie można otrzymać w Urzędzie Miasta, Plac Piłsudskiego 5 pokój nr 18 w godzinach pracy urzędu jak również od Straży Miejskiej. Na terenie miasta znajdują się również dystrybutory zawierające torebki, które później z „zawartością” bez obaw można wyrzucić do ogólnodostępnego miejskiego kosza na odpady. Postarajmy się aby nasze miasto nie było pełne wszechobecnych niespodzianek ale czyste i przyjemne. Pamiętajmy również
o wyprowadzaniu psa na spacer na smyczy, agresywnego pupila w kagańcu. Unikajmy odwiedzin z pieskiem placów zabaw i piaskownic. Zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci.

 

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery