Aktualności 2021

Spotkanie pisarzy z młodymi czytelnikami w MBP

Z Książką na Walizkach to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w bibliotekach powiatowych, miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego. Dla wielu dzieci, które po raz pierwszy w życiu mają kontakt z pisarzem, czynny udział w spotkaniu jest niezapomnianym przeżyciem.

Rok 2021 to Rok Stanisława Lema, ogłoszony z okazji 100-lecia urodzin tego znakomitego pisarza gatunku literatury science fiction, wizjonera i filozofa. Dla uczczenia tej rocznicy powstała w Wydawnictwie Literatura seria 100LEM. Wokół książek z tej serii odbędą się spotkania autorskie w ramach akcji „Z książką na walizkach”.  

Organizatorami akcji są: Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi i Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.
Patronat honorowy nad akcją objęli: Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, Gmina Rząśnia, Łódzkie Czyta

W ramach akcji Z Książką na Walizkach - IX łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami już jutro (30.09) w Rawie Mazowieckiej dwa fantastyczne spotkania w naszej bibliotece w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Pl. Piłsudskiego 9. O godz. 10:00 spotkanie z Krzysztofem Kochańskim, a o godz. 12:30 spotkanie z Pawłem Wakułą.

W spotkaniach wezmą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Rawie Mazowieckiej oraz ze Szkoły Podstawowej w Pukininie, ale spotkania są otwarte i każdy może na nie przyjść. Serdecznie zapraszamy.
Do zobaczenia w bibliotece.

 

  • Z książką na walizkach, 30 września, gośćmi naszej...
  • Z książką na walizkach 2021 - plakat (Copy)

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery