Aktualności 2021

Muzyczna jatka - Co nom w dusy gro

Miejski Dom Kultury i Muzeum Ziemi Rawskiej zapraszają na pierwszy z cyklu koncert muzycznego projektu „Muzyczna jatka”. Koncert „Co nom w dusy gro” odbędzie się 20 października o godz. 18:00. Tematem przewodnim spotkania będzie muzyka ludowa naszego regionu. Zapraszamy do Miejskich Jatek! Wstęp wolny.

A oto zaproszenie od organizatorów koncertu MDK i MZR:

"Ludziska, posłuchajta, momy dlo Wos słodkie i pozywne zaprosynie!
Zaprosynie na kuncert, który bedzie jak terapia, jak odpocynek od tego wariactwa, co wokół nas poświstuje i widłami covidowymi grozi, i siarkę niezgody rozpylo. Gdzie się cłowiek nie obejzy, tam jakoś kłótnia, tam jatka! A tu sykuje się miodek na zwiyndłe serce! Pienkne granie i tacy muzykanci, a do tego pyszne drozdzowe ciasto, żeby tam jeden z drugim nie gadoł, że mu w żołundku orkiestra marsza przygrywała i śpiwania żodnego nie posłyszoł.

A gdzie to wszystko bedzie, pytajom. A w rawskich jatkach miejskich przy ulicy Mickiewicza 11. A kiedy to, myncom cłowieka daly. Ano 20.10.2021 o wczesny godzinie, bo o 18:00. A kto bedzie tam groł? A gwiazdy rawskie - Barbara Branicka- Świątkowska, Danusia Dębska i Józef Kowalczyk oraz dziecioki biorunce udzioł w eliminacjach II Konkursu Wokalnego im. S. Jopka.

W programie naszo kochano muzycka z rawskiej krainy, wiele wzruszyń, zabawy i śmichu. A tytuł tego granio poważny: Co Nom W Dusy Gro.

I tak się zacyno ta Muzyczna Jatka. Bo to cykl mo być i tak szybko się nie skuńcy!

Zapraszajom organizatory: Miejski Dom Kultury i Muzeum Ziemi Rawskiej."

  • jatka 01-conomwdusy

Tytuł: Muzyczna jatka

Treść: Co nom w dusy gro? w programie muzyka ludowa regionu rawskiego. 20.X.2021, godz. 18. Jatki miejskie przy ul. mickiewicza, wstep bezpłatny.

Grafika: wzór pasiaka – tkaniny o poprzecznym pasowym wielokolorowym ornamencie z regionu rawskiego

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery