GWIAZDY WIECZORU

PECTUS – siła braci

PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie zdobywając wiele nagród i wyróżnień na licznych festiwalach. Dopiero jednak w maju 2012 roku ukazuje się pierwszy utwór zespołu, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie - „Dla Ciebie”. PECTUS tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew) i Maciej Szczepanik (gitara/śpiew). Wspólna rzeczywista praca panów rozpoczyna już się w październiku 2011 roku, choć słuchając „dla Ciebie”, czy kolejnej „Barcelony” można stwierdzić, że robią to od zawsze. We wrześniu 2012 roku za sprawą wielu rozgłośni radiowych, Polacy spacerują wraz z zespołem po malowniczych uliczkach i zakamarkach stolicy Katalonii. „Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik), staje się przebojem. Muzycy dotykają także innych obszarów, takich jak, przestrzenie szeroko rozumianego bluesa i country, dźwięki szkockich wyżyn. Chwytliwymi melodiami niosą pozytywne przesłanie - że z pomocą najbliższych możemy zmieniać świat wokół siebie na lepsze, że każdy jest panem własnego losu. Największe przeboje zespołu Pectus to: „To, co chciałbym ci dać”, „Jeden moment”, „Życie na dystans”, „Oceany”, wspomniana „Barcelona”, „Szkoła marzeń”, „Nowy Jork, jazz i styl”. „Siła braci" to siła przebojów. Nienachalnych, dalekich od natrętnej krzykliwości – raczej takich, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przez lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia. I takiego pozytywnego odbioru życzymy wszystkim podczas koncertu w Rawie Mazowieckiej.

  • Zespół Pectus
  • Zespół Pectus


URSZULA

URSZULA - wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów. Wykonawczyni i autorka wielu przebojów takich jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Malinowy król”, „Konik na biegunach”. Urszula obecna jest na scenie muzycznej od ponad 30 lat, a rawską publiczność będzie bawiła już 27 maja o godz. 18.30.

  • Urszula

Swój pierwszy album – „Urszula” wydała w 1983 roku, a w nagraniach wzięli udział muzycy zespołu „Budka Suflera” . Piosenki z tej płyty szybko podbiły krajowe listy przebojów , a „Dmuchawce…” uznane zostały za największy przebój roku 1983. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną. Urszula wciąż cieszy się niezmienną popularnością, a jej żywiołowe koncerty przyciągają rzesze wiernych fanów.

Obecny skład zespołu Urszuli: Piotr Mędrzak – gitara, Sławomir Kosiński – gitara, Michał Burzymowski – bas, Krzysztof Poliński – perkusja, Bartek Gasiul – klawisze, Dorota Kopka-Broniarz – chórek.

Banery

Kalendarium

Banery