Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Sobota, 16 Stycznia 2021, Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Kultura » Dni Rawy Mazowieckiej 2017 » program » GWIAZDY WIECZORU »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

Ferie zimowe- baner

Treść strony

PECTUS – siła braci

PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie zdobywając wiele nagród i wyróżnień na licznych festiwalach. Dopiero jednak w maju 2012 roku ukazuje się pierwszy utwór zespołu, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie - „Dla Ciebie”. PECTUS tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew) i Maciej Szczepanik (gitara/śpiew). Wspólna rzeczywista praca panów rozpoczyna już się w październiku 2011 roku, choć słuchając „dla Ciebie”, czy kolejnej „Barcelony” można stwierdzić, że robią to od zawsze. We wrześniu 2012 roku za sprawą wielu rozgłośni radiowych, Polacy spacerują wraz z zespołem po malowniczych uliczkach i zakamarkach stolicy Katalonii. „Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik), staje się przebojem. Muzycy dotykają także innych obszarów, takich jak, przestrzenie szeroko rozumianego bluesa i country, dźwięki szkockich wyżyn. Chwytliwymi melodiami niosą pozytywne przesłanie - że z pomocą najbliższych możemy zmieniać świat wokół siebie na lepsze, że każdy jest panem własnego losu. Największe przeboje zespołu Pectus to: „To, co chciałbym ci dać”, „Jeden moment”, „Życie na dystans”, „Oceany”, wspomniana „Barcelona”, „Szkoła marzeń”, „Nowy Jork, jazz i styl”. „Siła braci" to siła przebojów. Nienachalnych, dalekich od natrętnej krzykliwości – raczej takich, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przez lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia. I takiego pozytywnego odbioru życzymy wszystkim podczas koncertu w Rawie Mazowieckiej.

  • Zespół Pectus
  • Zespół Pectus


URSZULA

URSZULA - wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów. Wykonawczyni i autorka wielu przebojów takich jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Malinowy król”, „Konik na biegunach”. Urszula obecna jest na scenie muzycznej od ponad 30 lat, a rawską publiczność będzie bawiła już 27 maja o godz. 18.30.

  • Urszula

Swój pierwszy album – „Urszula” wydała w 1983 roku, a w nagraniach wzięli udział muzycy zespołu „Budka Suflera” . Piosenki z tej płyty szybko podbiły krajowe listy przebojów , a „Dmuchawce…” uznane zostały za największy przebój roku 1983. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną. Urszula wciąż cieszy się niezmienną popularnością, a jej żywiołowe koncerty przyciągają rzesze wiernych fanów.

Obecny skład zespołu Urszuli: Piotr Mędrzak – gitara, Sławomir Kosiński – gitara, Michał Burzymowski – bas, Krzysztof Poliński – perkusja, Bartek Gasiul – klawisze, Dorota Kopka-Broniarz – chórek.

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.