SMOK NAD RAWĄ I INNE ATRAKCJE

SMOK NAD RAWĄ

To nie ostrzeżenie, że nad Rawą jest smog i należy się szczelnie zamknąć w domu, a zapowiedź, że specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy niezwykłą atrakcję - ogromnego latającego smoka - i koniecznie należy przyjść na zamek. Rawski smok będzie towarzyszył młodym uczestnikom wydarzenia, a animatorzy zaangażują młodych rawian do wspólnych smoczych zabaw.

Tropiciel smoków i łowca skarbów, W skórze smoka i złodziej smoczych jaj, Smocze zamczysko czy Smoczy rycerz to tylko niektóre wybrane zabawy dla najmłodszych, w których będą mogli wziąć udział. Dorosłych zapraszamy razem z dziećmi. A milusińscy, których nie zainteresują smocze atrakcje, będą mogli skorzystać ze strefy namiotowej. Tutaj będzie odbywać się profesjonalne malowanie twarzy i inne, mniej wyczerpujące zabawy.

  • fot. J.Koprowski
  • fot. J.Koprowski

Nie zapomnijcie o pamiątkowym zdjęciu ze smokiem. Taka gratka może się nie powtórzyć. I koniecznie przyjdźcie na zamek, bo smok najlepiej czuje się w towarzystwie dzieci :)

  • Smok nad Rawą
  • Smok nad Rawą
  • Smok nad Rawą

 

 

Przedstawiamy poniżej przykładowe smocze zabawy

Tropiciel smoków i łowca skarbów

Dzieci muszą jak najszybciej przejść trasę ułożoną z „odcisków" łap dziwnego bajkowego stwora. Skaczą z jednego na następny tak, żeby nie dotknąć ziemi. Na końcu toru z magicznego kufra skarbów uczestnicy łowią długą bambusową wędką nagrody (biżuterię i klejnoty).

W skórze smoka i złodziej smoczych jaj

Dzieci przebiegają labirynt i tor przeszkód, zakładając uprzednio wielkie, bardzo niewygodne smocze łapy na nogi i smoczą maskę. Zadaniem dzieci jest przetoczenie wielkiego jaja przez tor przeszkód i żonkilowy slalom.

  • Smocze zabawy
  • Smocze zabawy
  • Smocze zabawy

Smocze zamczysko

Dzieci muszą sforsować mury zamczyska. Aby to zrobić, muszą trafić woreczkiem z piaskiem w drzwi i okna zamku, które pod naporem strzału otworzą się.

Smoczy rycerz

Podstawowy kurs rycerski. Dzieci muszą wsiąść na drewnianego konia, założyć rycerski hełm, a następnie mieczem trafić w sam środek treningowego worka zawieszonego na końcu toru.

Banery

Kalendarium

Banery