POKAZ MUSZTRY UŁAŃSKIEJ

Pokaz musztry ułańskiej z dżygitówką

W niedzielę jedną z atrakcji będzie pokaz musztry ułańskiej oraz efektownej, lecz i niebezpiecznej dżygitówki, którą zaprezentują kaskaderzy. A będziemy mogli ich podziwiać na terenie Zamku Książąt Mazowieckich.

Ale zanim ułani zaprezentują wspaniały pokaz wezmą udział w paradzie ułańskiej ulicami Rawy. Uroczysta parada rozpocznie się o godz. 11:45 z terenu Zamku Książąt Mazowieckich.

Plan trasy: ul. Zamkową, ul. Krzywe Koło, ul. Łowicką do Pl. Marsz. J. Piłsudskiego, ul. S. Kard. Wyszyńskiego, Pl. Wolności, ul. Kościuszki (do skrzyżowania), następnie Al. K. 3 Maja do Ronda Skierkowskiego, na rondzie w ul. Krakowską do Pl. J. Piłsudskiego, ul. Warszawską, ul. ks. Skorupki, ul. Zamkowa, powrót na teren zamkowy.

Po powrocie parady na terenie zamkowym ok. godz. 13 zobaczymy pokaz musztry ułańskiej i akrobatyki na koniach (dżygitówka). Dżygitówka to sztuka jazdy konnej o charakterze akrobatycznym, która wywodzi się z dalekiego Kaukazu. Tak właśnie jeździli niegdyś Kozacy, wykorzystując te umiejętności podczas walk, stąd też inaczej zwie się ją woltyżem kozackim. Będzie to niezwykłe, zapierające dech w piersiach widowisko.

  • Pokaz musztry ułańskiej
  • Pokaz musztry ułańskiej

Banery

Kalendarium

Banery