Aktualności

Spotkanie wigilijne w Dziennym Domu Seniora

Wczoraj Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla uczestniczył w spotkaniu wigilijnym z seniorami będącymi podopiecznymi Dziennego Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej. Burmistrz przekazał na rzecz Dziennego Domu Seniora prezent świąteczny (ekspres do kawy), ale przede wszystkim złożył świąteczne życzenia dla seniorów oraz pracowników tej placówki.

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

  • data: 2021-12-22

Goście w Dziennym Domu Seniora

W środę 5 lutego, burmistrz Piotr Irla spotkał się z ks. Manfredem Meyerem - członkiem Zarządu Diakonii Bremen, ks. Klausem-Dieterem Kottnikiem - doradcą Diakonii Polskiej, panią Wandą Falk - Dyrektorem Generalnym Diakonii Polskiej oraz dk. Haliną Radacz - duszpasterzem parafii ewangelicko-augsburskiej w Rawie. Rozmowy toczyły się wokół problemów społecznych i rozwiązań stosowanych w pracy socjalnej, opiece senioralnej, aktywności na rzecz integracji międzypokoleniowej. Goście odwiedzili m.in. Dzienny Dom Seniora.

Dzień Otwarty w Dziennym Domu Seniora

Dyrektor MOPS i pracownicy Dziennego Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej serdecznie zapraszają mieszkańców miasta Rawa Mazowiecka, a w szczególności Seniorów na Dzień Otwarty, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. od godz. 10.00 do 15.00. W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje o ofercie placówki, zwiedzić Dom jak również wziąć udział w zajęciach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Dziennego Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej przy ul. Warszawskiej 12.

Rozstrzygnięcie konkursu na utrzymanie Dziennego Domu Seniora

Miasto Rawa Mazowiecka w dniu 19.12.2018 roku złożyło wniosek o dofinansowanie na utrzymanie Dziennego Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej. W dniu 12.02.2019 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu. W ramach rozstrzygnięcia Wieloletniego Programu Senior+ na lata 2015-2020, Edycja w roku 2019 Moduł II Zapewnienie funkcjonowania Dzienny Dom Senior+ przyznano miastu Rawa Mazowiecka 108.000,00 złotych dotacji. Oczekujemy na podpisanie umowy.

Otwarcie Dziennego Domu Seniora

W dniu 25 stycznia 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Seniora. Placówka mieści się w budynku parafii ewangelicko-augsburskiej w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Warszawskiej 12. Pomieszczenia budynku zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a sama instytucja jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00. W imieniu Miasta otwarcia dokonali Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawie Mazowieckiej Agnieszka Zimecka.

Nabór do Dziennego Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej

Pod koniec stycznia 2019r rozpocznie funkcjonowanie Dzienny Dom Seniora w Rawie Mazowieckiej.
Dzienny Dom Seniora przeznaczony jest dla mieszkańców miasta Rawa Mazowiecka, w wieku 60+, nieaktywnych zawodowo, samodzielnych lub wymagających niewielkiej pomocy w wykonywaniu podstawowych czynności samoobsługowych.

Dzienny Dom Seniora już oficjalnie utworzony

W dniu 6 grudnia br. Rada Miasta Rawa Mazowiecka podjęła Uchwałę nr III/6/18 o powołaniu w naszym mieście Dziennego Domu Seniora, który będzie działać w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawie Mazowieckiej. Placówka powstała w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego.

Dzienny Dom "Senior+"

Dobiegają końca prace remontowe w budynku. Po dosuszeniu pomieszczeń zostaną położone podłogi i zainstalowane meble.
Placówka powstaje dzięki współpracy Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka z Parafią Ewangelicko-Augsburgską. Na przygotowanie Domu „Senior +” Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ok 240 tysięcy złotych z programu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Całkowity koszt remontu, to ponad 300 tysięcy złotych .

Dzieny Dom ,,Senior +''

Dobiegają końca prace remontowe w budynku. Po dosuszeniu pomieszczeń zostaną położone podłogi i zainstalowane meble.
Placówka powstaje dzięki współpracy Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka z Parafią Ewangelicko-Augsburgską. Na przygotowanie Domu „Senior +” Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ok 240 tysięcy złotych z programu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Całkowity koszt remontu, to ponad 300 tysięcy złotych .

Dobiegają końca prace remontowe w budynku.

Po dosuszeniu pomieszczeń zostaną położone podłogi i zainstalowane meble.
Placówka powstaje dzięki współpracy Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka z Parafią Ewangelicko-Augsburgską. Na przygotowanie Domu „Senior +” Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ok 240 tysięcy złotych z programu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Całkowity koszt remontu, to ponad 300 tysięcy złotych.

Rawa z dofinansowaniem na Dzienny Dom Seniora

W dniu 15 marca 2018 r. burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal na zaproszenie Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elzbiety Rafalskiej wziął udział w uroczystości podpisania umowy na dofinansowanie w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 – edycja 2018.

Powstanie Dzienny Dom Pobytu

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka z przyjemnością informuje, że w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Miasto Rawa Mazowiecka otrzymało dofinansowanie na utworzenie Dziennego Domu Pobytu „Senior+” w wysokości 239 681,23 zł.

Banery

Kalendarium

Banery