RAWSKIE KAPELE

The Devil’s Thorn

To rawski zespół metalowy, który zadebiutuje w czasie rawskiego święta. Istnieje od roku 2016, a w ciągu tych trzech lat zagrali kilka znaczących koncertów m.in. trzykrotnie pojawili się w wielkim Finale WOŚP-u (2017, 2018 i 2019), zagrali także dwa koncerty na zlotach motocyklowych, a także podczas urodzin Miasta Rawy Mazowieckiej – we wrześniu 2018 r.

Skład zespołu:
Arkadiusz Stankiewicz - wokal
Szymon Sowik - Gitara prowadząca
Nikodem Piotrowski - Gitara basowa
Adam Jabłoński - Perkusja

ZESPÓŁ QUMPLE

  • Zespół Qumple

Band reprezentuje Rawę Mazowiecką, powstał siedem lat temu w naszym mieście, a impulsem, który dał początek tej artystycznej inicjatywie było spotkanie znajomych po latach. Muzyków połączyła wspólna pasja m.in do rocka i bluesa, co znajduje odzwierciedlenie w repertuarze grupy- grają hity takich gigantów jak: „The Shadows”, the Beatles, Tadeusz Nalepa, „Breakout”, Czerwone Gitary, Dżem, Lady Pank, Kombi, T.Love, Maanam itp. Ale nie ograniczają się jedynie do coverów, posiadają bowiem także autorski repertuar.

Do tej pory Qumpli można było spotkać na biesiadach Skierniewickiego Bractwa Piwnego, w łowickiej imprezie Rock nad Bzurą, w skierniewickich i rawskich klubach młodzieżowych oraz podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chętnie też biorą udział w akcjach charytatywnych np. wsparli skierniewicką akcję Gramy na Maxa.

Zespół Qumple tworzą:
skierniewiczanin Andrzej Starus – gitara basowa, na co dzień pracuje w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach,
i dwaj rawianie: Adam Król – gitara prowadząca i wokal, na co dzień przedsiębiorca prywatny oraz Jacek Jackowski – instrumenty perkusyjne – szczęśliwy emeryt

Banery

Kalendarium

Banery