PROGRAM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Święto naszego miasta to nie tylko spotkania z artystami, muzykami, to również szereg innych atrakcji adresowanych do młodszej widowni.

W „Strefie Dziecka” nasze pociechy będą mogły zanurzyć się w baśniowy świat wypełniony po brzegi dmuchańcami, wśród których na pewno wyróżniać się będzie zjeżdżalnia ze ścianką wspinaczkową „Bajdocja”, profesjonalny ring bokserski, a także plac zabaw, gdzie mieszka tajemniczy klaun!

 

  • Dorośli z dziećmi wśród balonów i namiotów
  • Bieg na trzech nogach
  • Malowanie twarzy

A to dopiero początek niespodzianek, ponieważ wśród wielobarwnych dmuchańców ożyje niezwykła kraina nazwana przez jej mieszkańców „Klockolandią”. Kto będzie miał odwagę przekroczyć jej próg, zostanie wciągnięty w nieziemską zabawę megaklockami. Dzieci będą mogły zagrać w jengę, oddać się bez reszty układaniu puzzli, dowiedzą się również o istnieniu klocków słomkowych.

Nieopodal będzie wydzielona także strefa z eko-grami, a w niej dosłownie każdy, nie tylko najmłodsi, będzie mógł zagrać na tablicy zręcznościowej, w kręgle, piłkarzyki, i być może po raz pierwszy w cymbergaja czy bulika..

  • Człowiek przebrany za clowna rozdaje balony

W uroczej strefie relaksu wokół nas krążyć będą ogromnych rozmiarów bańki i mniejsze nieco baloniaki - balonowe kreacje na każdą okazję. Otoczeni zostaniemy przez animatorów, którzy nauczą nas poskramiać skaczące rury, jeździć na przeciwskrętnym rowerze, czyli takim, który podziwiać możemy jedynie w cyrku. Do dyspozycji uczestników będą także kosmiczne pojazdy weplay, oraz narty, na których zmieści się cała grupa! Fani tunelu edukacyjnego oraz zabaw z chustą klanzą nie będą zawiedzeni, te atrakcje również pojawią się w strefie relaksu. Malowanie twarzy i malowanie włosów także może dzieciom się przydarzyć, a gdy poczujemy głoda, nieopodal zakwitnie w krainie zabawy wata cukrowa. W świecie tym pojawi się na pewno tryskająca nieprzeciętnym optymizmem i poczuciem humoru maskotka bajkowa - Kubuś Puchatek.

  • Miś Puchatek
  • Pufy dywany i stoliki pod namiotem
  • Farbowanie włosów

Oto czas wielkich atrakcji, niezwykłych postaci i zdarzeń, drogie dzieci, droga młodzieży, i wy odrobinę starsi. Przybywajcie do krainy czarów!

Występy szkół i przedszkoli oraz grup MDK

W niedzielę 9 czerwca o godz. 14:00 na wielkiej scenie zaprezentują się najmłodsi artyści - uczniowie rawskich szkół i przedszkoli, którzy z okazji dni naszego miasta przygotowali specjalny program artystyczny. Wielu z nich zadebiutuje na tak dużej scenie po raz pierwszy. Na co dzień szlifują swoje talenty pod czujnym okiem rodziców, opiekunów, charyzmatycznych nauczycieli, którzy budzą w naszych dzieciach talenty aktorskie, wokalne i taneczne. A kto konkretnie wystąpi przed nami?

Na scenie marzeń podziwiać będziemy zespół taneczny „Niezapominajki” z Przedszkola Miejskiego nr 2; w ich programie znalazły się trzy układy taneczne ułożone m.in. do takich hitów jak „La Copa de la Vida” Ricky’ego Martina, czy „Toca Toca” Fly Project. Przedszkole nr 1 „Tęczowa Jedynaczka” również wyśle tego dnia bardzo silną reprezentację najmłodszych artystów, w programie artystycznym zobaczymy w akcji Żabki i Słoneczka. Wśród nich wyrosną jak spod ziemi dzieciaki w strojach regionalnych, czyli „Mali Rawianie”- zatańczą dla nas dwa regionalne tańce: „Kozę” i „Mazura”. Druga grupa wykona piosenkę ilustrowaną ruchem pt. „Tyle pytań w mojej głowie”. Na koncertowej scenie Dni Rawy Mazowieckiej pojawią się na pewno dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 3. Ich występ obfitować będzie w piosenki i tańce z repertuaru przedszkolnego.

Najmłodsi obywatele Rawy kochają nie tylko swoje szkoły, ale chętnie odwiedzają również Miejski Dom Kultury. Kto zagląda do jego wnętrza, ten wie, że dzieją się tam niesamowite rzeczy, między innymi spotkać w nim można dzieciaki z kultowej grupy „Wesołe Nutki”. One również przedstawią swój program w czasie tych szczególnych dni. Ich żywiołowy występ na pewno wszystkim przypadnie do gustu.

Ale to nie koniec atrakcji podczas tego dziecięcego show! W świetle koncertowych jupiterów pojawią się uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych. Szkołę Podstawową nr 4 reprezentował będzie chór szkolny i pewien uzdolniony solista, Szkoła Podstawowa nr 1 pochwali się uroczym zespołem tanecznym, czyli „Jedynaczkami” (wykonają dla nas cztery tańce, m.in. w rytmie salsy i samby) oraz świetnymi wokalistkami. Również Szkoła Podstawowa nr 2 zaprezentuje wspaniały koktajl młodzieńczej brawury i nieprzeciętnego talentu.

Będzie się działo! Zapraszamy na dawkę dziecięcej i młodzieżowej energii w niedzielne popołudnie.

Teatr TAK i teatrzyk dla dzieci

Wszystkie dzieci świata uwielbiają teatrzyki, zwłaszcza ich interaktywną odmianę, a taki oto rodzaj twórczej rozrywki zaoferuje naszym najmłodszym podczas tegorocznych Dni Rawy Mazowieckiej powstały w 2011 roku Teatr TAK. Aktorzy, którzy go tworzą prezentują swój repertuar na scenach krajowych, ale występują również za granicą. Znani są z tego, że stale szukają nowych rozwiązań, nieustannie poszerzając paletę teatralnych atrakcji.

Logistyczne centrum teatru znajduje się w  Radomiu i tam powstają ich wszystkie pomysły, odbywają się próby do spektakli. Teatr dla dzieci jest ich pasją, dlatego dzieci „kupują” ich w 5 minut. Czy to prawda? Przekonajcie się o tym sami, przybywając na święto Rawy Mazowieckiej. Artyści z Teatru TAK przedstawią nam niesamowitą historię pt. „O PCHLE, CO MANIER NIE MIAŁA.”. Spektakl inspirowany jest tekstem „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy.

A oto jego profesjonalna zapowiedź:

Oto ja, proszę Was. Wszystko wiem, wszystko mam, a jedyny mój brak, to brak manier. Będę żądać, a nie prosić, będę oszukiwać, będę mlaskać jedząc ciastka, będę konwersacje niegrzecznie przerywać. Czy to ładnie? Czemu nie? Pchła najlepiej wszystko wie. Lepiej niźli Francuz Jombo, co kręci zagadek kołem jak kolbą. Lepiej niż ten waćpan Kikut, co uczyłam go języków. Lepiej niż goście na balu, sztukę złych manier znam ja w każdym calu. Czy aby na zdrowie mi to wszystko wyjdzie? Rozwiązanie wraz z puentą tej bajeczki przyjdzie...

  • Przedstawienie
  • Przedstawienie

Na spotkanie z Pchłą Szachrajką zapraszamy maluchów, starszaków, ale i Waszych rodziców. To będzie niezapomniane spotkanie…

Banery

Kalendarium

Banery