DLA WIELBICIELI JEDNOŚLADÓW

Polsko-węgierska parada motocyklowa

Dnia 8 czerwca 2019 roku o godz. 16.30 z parkingu przy pływalni Aquarium ruszy polsko-węgierska parada motocyklowa. W paradzie wezmą udział członkowie Rawskiego Klubu Motocyklowego, goszcząca w Rawie grupa zaprzyjaźnionych motocyklistów węgierskich oraz zaproszeni miłośnicy jednośladów z terenu województwa.

 • Motoparada Rawa Mazowiecka
 • Motoparada Rawa Mazowiecka
 • Stare zdjęcie - Motoparada Rawa Mazowiecka

Plan trasy parady motocyklowej: start na ul. Dolnej (przed pływalnią Aquarium), następnie motocykliści przejadą ulicą Katowicką, dojadą do ronda Jana Pawła II i skierują się w ulicę Tomaszowską, pokonają ul. Kościuszki, ul. Wyszyńskiego, przejadą przez Pl. J. Piłsudskiego, ul. Warszawską, ul. Jerozolimską w stronę Ronda Królewskiego. Na rondzie zawrócą, by ponownie przejechać przez ul. Jerozolimską, skręcą w prawo w ul. ks. Skorupki, a następnie znów w prawo w ul. Zamkową.

Dojazd na zamek planowany jest na godz. 17:00. Będzie to doskonała okazja do podziwiania pięknych maszyn, rozmowy z motocyklistami czy wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

STUNT - POKAZ AKROBATYKI MOTOCYKLOWEJ

Niedziela – 9 czerwca - będzie gratką dla fanów motoryzacji. W godzinach przedpołudniowych na Targowisku Miejskim „Rawiak” przy ul. Targowej w Rawie odbędzie się pokaz stuntu motocyklowego z udziałem światowej klasy polskich, i nie tylko polskich, stunterów. A zatem po raz kolejny będziemy świadkami niezwykłego przedstawienia, polegającego na wykonywaniu kombinacji wyczynów kaskaderskich na motocyklu.

A oto gwiazdy tego pokazu:

 • Medalista

Marcin Głowacki - o groźnym pseudonimie Polish Ninja, to motocyklowy mistrz Polski oraz świata, samozwańczy motocyklowy szaman. Uprawia odmianę stuntu, który specjaliści nazywają stuntridingiem. Od jakiegoś czasu wygrywa wszystkie zawody, w których weźmie udział, także te o randze międzynarodowej. Jest między innymi zwycięzcą serii zawodów XDL Championship, które odbyły się w USA w 2017,  zdobywcą złotych medali na Mistrzostwach Świata Federacji Ekstremalnych Sportów Motocyklowych Stunt Grand Prix 2016 oraz  Ouest Bike Show w 2016 i w 2018 r. we Franccji (Mistrzostwa Europy).

 • Człowiek na motorze
 • Człowiek na motorze

Jego recepta na sukces? „Najważniejsze to jeździć dla siebie, nie na pokaz. Staram się być zawsze przygotowany na zawody w 100 proc. nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.”

Ewa Pieniakowska - królowa polskiego stuntu!

 • Ewa Pieniakowska na motorze

Mogłaby łamać męskie serca, ale woli ujarzmiać… motocykle. Do jej ulubionych trików zalicza się m.in. tzw. spreader, który polega na tym, że Ewa siedzi na baku i ma nogi rozłożone do szpagatu, jadąc jednocześnie na tylnym kole. Jest w Polsce pierwszą kobietą, która zaczęła uprawiać stunt. Można śmiało powiedzieć, że jazda na motocyklu, i to właśnie w takim wydaniu, to jej powołanie. W jednym z wywiadów wyznała: „Zrealizowałam więcej postawionych sobie celów niż przypuszczałam. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Chciałabym, aby wszyscy ludzie na całym świecie odnaleźli swoje miejsce na ziemi, byli szczęśliwi i czuli, że mogą przenosić góry!”

 • Pokaz Ewy Pieniakowskiej
 • Pokaz Ewy Pieniakowskiej

Nowości na rawskim stuncie

Maciej Bielicki - stunt na harleyu

W historii rawskiego stuntu po raz pierwszy na harleyu wystąpi Maciej Bielicki. Maciej „DOP” Bielicki jest jedynym w Polsce stunterem, który tricki wykonuje na motocyklu marki Harley-Davidson. Maciek jest ikoną polskiego stuntu, jednym z najlepszych w naszym kraju. Maciej Bielicki pobił rekord Giunnessa w najdłuższym paleniu gumy na motocyklu. Polak jechał na najnowszym harleyu-davidsonie street rod o pojemności 750 ccm i osiągnął wynik niemal 4,5 km. Poprzedni rekord ustanowiono w USA, gdzie po wielu próbach na motocyklu ze znacznie mocniejszym silnikiem udało się przejechać tylko 3,7 km.

 

 • Pokaz Macieja Bielickiego
 • Pokaz Macieja Bielickiego

Grzegorz Doering i Sandra Kaszubowska - stunt w duecie

Grzegorz trenuje stunt motocyklowy od około 6. lat, od 3. lat występuje w duecie z dziewczyną Sandrą Kaszubowską, wykonując niebezpieczne, motocyklowe akrobacje. Jeździ na jednośladzie Kawasaki 636. Grzegorz jest uczestnikiem wielu zawodów w tej dyscyplinie, w tym roku na Stunt Wars Poland w Poznaniu zajął 6. miejsce. W Rawie duet na motocyklu zobaczymy po raz pierwszy.

Stunt w duecie to pokazy wyjątkowe, gdyż jazda w tandemie jest w Polsce bardzo mało znana. W całej Europie jest tylko kilka par, które jeżdżą w duecie na motocyklu. Sztuczki, które wykonują Grzegorz i Sandra najczęściej wymyślają sami. W Rawie duet na motocyklu zobaczymy po raz pierwszy.

 • Jazda na motorze na 1 kole
 • Jazda na motorze na 1 kole
 • Jazda na motorze

Shinsuke Kinoshita - stunt po japońsku

Kolejną nowością na rawskim stuncie będzie udział japońskiego stuntera Shinsuke Kinoshity na motocyklu Daytona 675. Shinsuke pochodzi z Kobe, a swoją przygodę ze stuntem rozpoczął w 2000 r. W pierwszych zawodach stuntu motocyklowego, które odbyły się w Japonii w 2006 r. zajął bardzo dobrą trzecią lokatę. Kolejne doświadczenia stunterskie Japończyk zdobywał od 2008 roku na zawodach w Stanach Zjednoczonych, gdzie kilkakrotnie stawał na podium. W zawodach w Japonii Shinsuke Kinoshita został dwukrotnie mistrzem kraju. Czekamy na pokaz japońskiego stuntera w Rawie.

 • Jazda na motorze na 1 kole
 • Jazda na motorze na 1 kole
 • Jazda na motorze na 1 kole

Banery

Kalendarium

Banery