UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 24 Listopada 2020, Imieniny: Emmy, Jana, Aleksandry

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Kultura » Dni Rawy Mazowieckiej 2019 » program » POZOSTAŁE ATRAKCJE »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

JARMARK RAWSKI

Już na stałe wpisał się do grafiku rawskiego święta, w tym roku odbędzie się on 9 czerwca, a jego organizatorem jest niezmiennie Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej. W imprezie, która odbędzie się w godzinach 9-15 uczestniczyć będzie kilkudziesięciu wystawców handlujących: wyrobami z wikliny, biżuterią, wyrobami z miodu, rzeźbami, rękodzieła artystycznego, ceramicznymi.

  • -
  • -

Zwiedzanie baszty

Święto Miasta tradycyjnie odbędzie się nieopodal dziedzińca zamkowego okolonego przez tajemnicze ruiny czternastowiecznej twierdzy. Nie możemy więc nie zaprosić wszystkich rawian i gości do odwiedzenia majestatycznej wieży zamkowej, która góruje nad miastem. W baszcie zamkowej mieści się nowa, interesująca ekspozycja pt. „Dzieje Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej na tle historii miasta i regionu". Mogła ona powstać dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu Wspieranie działań muzealnych. Można śmiało powiedzieć, że dzięki tej wystawie historia zaklęta w średniowiecznych murach rawskiego zamku wkroczyła w XXI w.

  • -
  • -

Basztę zamkową będzie można zwiedzić bezpłatnie w niedzielę, to jest 9 czerwca, w godz. 9-15. Będzie też możliwość wybicia pamiątkowej monety. Serdecznie zapraszamy do rawskiej baszty!

KIERMASZ KSIĄŻEK

Tego samego dnia, tj. w niedzielę w godz. 9-15 Miejska Biblioteka Publiczna im. św. Jana Pawła II zorganizuje kiermasz książek. To oferta dla każdego, kto jest książkowym maniakiem i chce zakupić książki w konkurencyjnej cenie.

WESOŁE MIASTECZKO

W sobotę i w niedzielę na terenie przyzamkowym będzie można skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka Familia Land.

  • -
  • -

Przejazdy wąskotorówką

W sobotę 8 czerwca podczas Dni Rawy uruchomione zostaną przejazdy kolejką wąskotorową na trasie Rawa Mazowiecka – Biała Rawska.

Kolejka będzie odjeżdżać z Rawy Mazowieckiej, ze stacji obok dworca PKS, o godzinach 11:00, 13:25 i 15:40, natomiast odjazdy z Białej Rawskiej o godzinach: 12:20, 14:35 i 16:50.
Do kolejki, oprócz przystanku kolejowego w centrum miasta, można także wsiąść na przystanku Zamkowa Wola, który jest położony przy ulicy Batorego.

  • -
  • -

Wybierając się na wycieczkę zabytkową kolejką należy zarezerwować ok. 2 godzin. Tyle zajmuje przejazd z Rawy do Białej Rawskiej i z powrotem. Bilety na przejazd będzie można nabyć bez dodatkowych opłat u konduktora w pociągu.

Więcej informacji o Kolei Rogowskiej na stronie www.kolejrogowska.pl

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.