Aktualności 2020

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zbliża się się 1 marca, dzień, w którym w sposób szczególny wspominamy żołnierzy niezłomnych. To ich święto, a dla nas okazja, by godnie upamiętnić bohaterską postawę walczących w podziemiu antykomunistycznym.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową Danuty Siedzikówny „Inki” przed domem kultury w Rawie Mazowieckiej. W sali widowiskowej MDK dr Marcin Broniarczyk wygłosi  prelekcję „Żołnierze Niezłomni”, a następnie podsumowany zostanie VII Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni”. Konkurs ten popularyzuje wiedzę o historii Polski i kształtuje postawy patriotyczne wśród młodzieży. W konkursie w bieżącym roku wzięło udział 104 uczniów szkół podstawowych powiatu rawskiego. Po gali konkursowej zapraszamy na projekcję filmu pt. „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego (ok. godz. 11.15).

Tropem Wilczym

Ostatnim punktem obchodów będą biegi na terenach nad zalewem Tatar poświęcone bohaterom poległym w walce z sowieckim reżimem. Uczestnicy będą mogli wystartować na dwóch dystansach: 1963 i 5000 m. Do udziału w biegu będzie można się zapisać 1 marca, w biurze zawodów na hali sportowej OSiR Tatar, w godz. 9.30 – 11.45. Jak co roku uczestnicy  otrzymają bezpłatne pakiety startowe zawierające między innymi pamiątkową koszulkę z wizerunkiem bohatera.

Po zakończeniu rywalizacji na obu dystansach przedstawiciele władz miasta wręczą medale upamiętniające kolejną edycję Biegu Tropem Wilczym. Nagrody otrzymają również zwycięzcy biegu na 5 km w kategorii kobiet i mężczyzn. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą gorące napoje i słodki poczęstunek. Przypominamy o obowiązkowym wypełnianiu oświadczeń dotyczących stanu zdrowia uczestników biegu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych i publikacji wizerunku.

Na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaprasza Przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Dębska i Burmistrz Miasta Piotr Irla.

 

  • plakat VIII edycji Biegu Tropem Wilczym
  • program uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy...

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery