Aktualności 2020

Pracowite wakacje tenisistów „Dwójki”

Jak co roku Rawie Mazowieckiej na hali OSiR Tatar odbył się cykl obozów sportowych tenisa stołowego. Mimo panującej pandemii odbyły się cztery  zgrupowania sportowe, w których wzięło udział 250 zawodników z całego kraju. W każdym ze zgrupowań uczestniczyli zawodnicy klubu MLUKS „DWÓJKA” Rawa Mazowiecka, który zajmuje 10 miejsce w Polsce na liście klubów tenisa stołowego w punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PZTS za poprzedni sezon.

W zgrupowaniach uczestniczyli zawodnicy Kadry Województwa Łódzkiego Młodzików, Kadetów, Juniorów, Młodzieżowców, kluby sportowe województwa mazowieckiego SKS 40, LUPUS Kabaty oraz MKS Jedynka Łódź, Kadra Województwa Dolnośląskiego, Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław, Rokita Brzeg Dolny, LKS Biała Rawska.

Możliwość treningu z najlepszymi zawodnikami w kategoriach młodzieżowych stanowi doskonałą formę przygotowań, zapewnia możliwość odbycia wielu sparingów, które są najlepszą formą przygotowań do kolejnego sezonu. Po raz pierwszy w historii rawskiego sportu w pierwszej lidze tenisa stołowego wystąpią drużyny kobiet i mężczyzn. Warto podkreślić fakt, że w obu zespołach wystąpią wyłącznie wychowankowie rawskiego klubu co jest ewenementem na skalę krajową. Pierwszoligowe rozgrywki rozpoczną się 19 września na hali sportowej OSiR Tatar.

W dniach 3 – 6 września troje zawodników z Rawy Mazowieckiej (Eliza Brzęczek, Katarzyna Gierach i Jakub Gierach) wystąpi w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, które zostaną rozegrane w Sępolnie Krajeńskim.

Kolejną imprezą tenisową w naszym mieście będzie organizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i PZTS „Światowy Dzień Tenisa Stołowego”, który odbędzie się 13 września na hali sportowej OSiR Tatar.

 

  • autor: Info: Z. Bajan, J. Polański

fot. MLUKS "Dwójka"

  • 12 stołów tenisowych na hali Tatar, trwa trening
  • 12 stołów tenisowych na hali Tatar, trwa trening
  • 12 stołów tenisowych na hali Tatar, trwa trening
  • przygotowania do nowego sezonu - trening biegowy nad...
  • trening biegowy tenisistów przy hali Tatar
  • trening biegowy tenisistów przy hali Tatar

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery