ŻTC Bike Race

Organizator

Szosowe wyścigi kolarskie organizowane w cyklu ŻTC BIKE RACE organizowane są w Rawie przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Impreza zawitała do Rawy w 2012 r. z inicjatywy grupy mieszkańców pasjonatów kolarstwa szosowego (Rawska Grupa Kolarska). Rokrocznie w rawskiej edycji tej imprezy startuje od 250 do 300 zawodników z całej Polski. 

"Rawa w Biegu" i plany na rok 2021

Od 2016 r. wraz z wyścigami kolarskimi odbywa się impreza biegowa pod nazwą „Rawa w Biegu”. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli w czerwcu 2021 r. w Rawie odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w kolarstwie szosowym - „Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport”.

Wzorowa współpraca

Organizacja tej największej imprezy kolarstwa amatorskiego w Rawie Mazowieckiej jest efektem wzorowej współpracy pomiędzy miastem, a głównym organizatorem - Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Niebagatelne znaczenie ma również dobry stan infrastruktury drogowej na terenie powiatu rawskiego, dzięki której można zorganizować imprezę kolarską bez specjalnych utrudnień w ruchu drogowym.

Impreza ta organizowana jest na terenach OSiR nad zalewem Tatar. Miasteczko rowerowe, start i meta ŻTC Bike Race znajdują się przy pływalni Aquarium.

 

Banery

Kalendarium

Banery