Przedszkole nr 3

Przedszkole Miejskie nr 3 "Bajkowy zakątek"

ul. Solidarności 3B, 96-200 Rawa Mazowiecka

tel.  46 814 42 02, e-mail: p3.rawamaz@op.pl

 

Przedszkole nr 3 „Bajkowy Zakątek” powstało w 1981 roku.

Trochę historii

Był to budynek parterowy o konstrukcji drewnianej „typ ciechanowski”. Początkowo było to przedszkole pięciooddziałowe, na 125 miejsc. Nosiło nazwę Państwowe Przedszkole nr 5 w Rawie Mazowieckiej. W latach 2008 – 2010 budynek został rozbudowany i przebudowany. Uroczyste otwarcie nowego przedszkola odbyło się 1 września 2010 r. Pełna nazwa przedszkola od tego czasu brzmi Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy Zakątek”.

Wyposażenie przedszkola

Obecnie placówka posiada 8 przestronnych sal, wyposażonych w kąciki zainteresowań oraz wiele zabawek, gier planszowych i edukacyjnych. Przy każdej sali znajduje się łazienka, sala gimnastyczna z wyposażeniem sportowym, dwie szatnie oraz nowoczesną kuchnię. Wokół przedszkola są dwa place zabaw: dla maluchów i dzieci starszych. Przedszkole jest placówką przyjazną, innowacyjną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, nastawioną na osiąganie sukcesu. 

Cele edukacyjne

Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska. Przedszkole stwarza dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem wartości uniwersalnych: dobra, prawdy i piękna.

Strona internetowa Przedszkola Miejskiego nr 3

 

 

 

Banery

Kalendarium

Banery