Aktualności 2022

Zespół do spraw opracowania i realizacji Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na warsztatach

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka powołał zespół do spraw opracowania i realizacji Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Rawa Mazowiecka. Członkowie zespołu na warsztacie dotyczącym wypalenia zawodowego poznawali metody redukcji stresu, objawy wypalenia zawodowego oraz w jaki sposób wypaleniu zawodowemu przeciwdziałać. 

Tak jak dbamy o swój wygląd, tak samo powinniśmy się troszczyć o zdrowie, także psychiczne, ponieważ mamy na nie wpływ. Jak twierdzą prowadzący warsztat – przedstawiciele Fundacji Instytut Psychologii Stresu - w naszym codziennym życiu bardzo ważny jest oddech, tkwi w nim życiodajna siła. 

Nikt w szkole, na studiach, czy w pracy nie uczy nas jak prawidłowo oddychać, a prawidłowy oddech ma kluczowe znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia, zdrowia i kondycji psychicznej.
Kiedy się stresujemy, oddychamy górną częścią ciała, często wtedy nie jesteśmy w ogóle świadomi swojego oddechu, a to najważniejszy i najprostszy sposób do tego, aby obniżyć poziom stresu. Każda sytuacja, w której wyzwania stawiane człowiekowi przez okoliczności zewnętrzne przekraczają jego zdolność do radzenia sobie z nimi, powoduje automatyczne spłycenie oddechu, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, a także nieświadome napięcie mięśni. Im dłużej się stresujemy, tym oddech staje się nieregularny i niespokojny. 

Uczestnicy warsztatu otrzymali dużą porcję energii i kilka pomysłów jak radzić sobie w sytuacjach stresujących. Odczuli po nim spokój i zadowolenie. Dowiedzieli się również jak przeciwstawiać się wypaleniu zawodowemu.

  • zespół na warsztatach w Jatkach Miejskich
  • kilkanaście osób siedzi przy stole podczas warsztatów
  • dwoje prowadzących warsztaty, siedzą na krzesłach

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery