Aktualności 2022

Zapraszamy w sobotę na „Popołudnie z J.Ch. Paskiem”

„Koło koni”, „koło Paska” albo „koło fontanny” – to nowe punkty orientacyjne na mapie Rawy. Zapraszamy Państwa na Plac Piłsudskiego, gdzie w jego centralnym punkcie Jan Chryzostom chętnie dzieli się swoimi opowieściami. W sobotę 20 sierpnia, chcemy wspólnie z Państwem symbolicznie zakończyć realizowany w historycznym centrum Rawy, projekt rewitalizacji.

Odkrycia dokonane przez archeologów potwierdziły długą, siedmiowiekową historię miasta. Odsłonimy więc, wspólnie z niezrównanym gawędziarzem Paskiem, kilka kart minionych wieków. Pokażemy dawne zawody, tradycje i to nie tylko polskie, odkryjemy przed Państwem fragment codziennego życia naszych przodków różnych stanów. 

Zaplanowaliśmy więc pokazy, stoiska tematyczne, koncerty, a na koniec naszego spotkania teatr ognia i jego współczesną wersję – pokaz laserowy z towarzyszeniem Barbary Szelągiewicz, grającej na skrzypcach elektrycznych.

Na początek natomiast ukłon w kierunku rowerzystów, których w Rawie – jak pokazuje frekwencja na naszym rajdzie rowerowym – mamy wielu. Dwójka cyklistów da pokaz jazdy na XIX-wiecznych bicyklach. Co więcej, samemu również będzie można opanować technikę poruszania się na jednośladach retro. 

Zapraszamy więc na Plac Piłsudskiego już od godziny 15.00. Nasze spotkanie skończymy o 21.30. Wierzymy, że będzie to dla nas wszystkich udane popołudnie i okazja, by przenieść się w świat i klimat stuleci, które już odeszły. Wszystko w lekkiej, zabawowej formule.

Do zobaczenia w sobotę!
---------------------------------------------
W związku z organizacją „Popołudnia z J.Ch. Paskiem”, w sobotę 20 sierpnia, nastąpi zmiana organizacji ruchu w centrum miasta. Prosimy o zwracanie uwagi na znaki i współpracę ze służbami porządkowymi. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.rawamazowiecka.pl

  • Popołudnie z J.Ch. Paskiem na niebieskim tle grupa...

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery