Gwiazdy

Gwiazdy

Kazik Staszewski
Legenda polskiej sceny muzycznej. Autor tekstów i muzyki, aranżer. To również współzałożyciel i członek zespołów: Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton i Kazik + Zdunek Ensemble.

  • Kazik1

Staszewski rozpoczął karierę solową w 1991 roku. Na jego debiutanckim albumie "Spalam się" znalazły się takie przeboje jak „Dziewczyny”, „Piosenka trepa”, „Spalam się” czy rozsławiona „Jeszcze Polska”. 
Ostatni solowy album Kazika zatytułowany „Zaraza” ukazał się w czerwcu 2020 roku. Na płytę złożyło się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który w kilka dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 8 milionów odsłon. Na krążku Kazik powrócił do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty - znak rozpoznawczy Staszewskiego - nabrały szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej. 

Kazik otrzymał wiele nagród (m.in. Paszport Polityki, Fryderyki, Machinery, nagrodę MTV), które jednak rzadko odbierał. Ciekawostką jest fakt, że pisał felietony na łamach Gazety Wyborczej.

Sylwia Grzeszczak
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Znana jest z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. 

  • Grzeszczak

Pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”. W 2004 wygrała konkurs Drzwi do kariery. Rok później wzięła udział w czwartej edycji programu Idol. 
W listopadzie 2008 ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Ona i On, który nagrała wspólnie z Liberem. Jej pierwszy solowy singiel - „Małe rzeczy” stał się niekwestionowanym hitem lata 2011. Do tej pory artystka wydała trzy solowe albumy: Sen o przyszłości, Komponując siebie i Tamta dziewczyna.

Jej koncerty przyciągają tłumy. I trudno się dziwić, bo artystka ma doskonały kontakt z publicznością, którą szybko zaraża pozytywną energią. Przekonajcie się o tym sami. Zapraszamy pod scenę nad rawski zalew w niedzielę, 29 maja. 

Reggaeside

  • Reggaeside2

Wyróżnia się na polskiej scenie oryginalnym stylem, gdzie rytmy reggae ciekawie przeplatają się z elementami rocka, popu, funky i ska. Dynamika i energia wynika z rockowego temperamentu i młodzieńczej świeżości. Reggaeside stawia na piosenki, w których zawarte są pozytywne wartości ubrane w przyjemne brzmienie i chwytliwe melodie.

Charyzmatyczny wokal Karola Olszewskiego i porywająca muzyka chłopaków - trzy gitary, instrumenty klawiszowe, bębny oraz trąbka i saksofon – tego trzeba posłuchać! Bez zawahania powiedzieć można, że każde spotkanie z muzykami to bomba, która wybucha wraz z pierwszymi dźwiękami ich instrumentów. W Rawie Mazowieckiej wybuchnie w sobotę, 28 maja! 

Banery

Kalendarium

Banery