Aktualności BK

Elektromobilność – nasza przyszłość

Elektromobilność może stanowić remedium na wiele problemów i należy się spodziewać, że w miarę rozwoju rynku samochodów elektrycznych i dostępności infrastruktury ładowania, coraz więcej osób może wybierać tę opcję transportu, również ze względu na przyszłe zmiany regulacyjne i zachęty do jej zastosowania. Można przewidywać, że w miarę upływu czasu pojawią się   nowe technologie i proces produkcyjny pojazdów elektrycznych zostanie jeszcze bardziej udoskonalony. 

W 2023 roku na rynku pojazdów elektrycznych jest obecnych ponad 120 producentów, a na rynek planuje się  wprowadzić około 150 nowych modeli takich pojazdów. Specjaliści Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych szacują, że do 2030 r. liczba nowo rejestrowanych w Polsce osobowych i dostawczych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV) zwiększy się do prawie 170 tys. W ramach rozwoju obszarów związanych z elektromobilnością, należy oczekiwać dynamicznego wzrostu ilości punktów ładowania pojazdów elektrycznych, w tym punktów dostępnych w miejscach publicznych. Publicznie dostępne ładowarki miałyby np. zostać umieszczone w pobliżu automatów paczkowych.  

Jeżeli chodzi o rozwój elektromobilności w naszym mieście, to od czerwca  pojawiła się możliwość wypożyczania hulajnóg elektrycznych, którymi można przemieszczać się na terenie całego miasta. Hulajnogi mogą wypożyczać osoby pełnoletnie, a szczegóły użytkowania hulajnóg zawarte są w regulaminie dostępnym w aplikacji. Powinniśmy pamiętać, że korzystanie z zeroemisyjnego transportu jest przejawem troski o środowisko i przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Jest też jednym z celów Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Rawa Mazowiecka do roku 2030.

Źródło danych: forsal.pl, voltscooters.pl

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery