Dni Rawy Mazowieckiej 2023

DNI RAWY MAZOWIECKIEJ 2023

Przed nami kolejne święto naszego miasta, czyli popularne Dni Rawy Mazowieckiej. W tym roku organizatorzy dołożyli  wszelkich starań, aby ten świąteczny czas był dla Państwa bogaty w atrakcje. Przed nami trzy wyjątkowe dni wypełnione pokazami, koncertami, spektaklami oraz zawodami sportowymi.

Rozpoczynamy już w piątek tj. 26 maja 2023 r., na terenie Placu Zamkowego, na który zapraszamy fanów motoryzacji na pokaz aut old moblie z klasykami w roli głównej. Klasyki zdecydowanie wyróżniają się wśród nowoczesnych aut i wzbudzają zainteresowanie. Są fascynujące nie tylko dla ich posiadaczy, ale także dla tych, którzy na taki zakup nie mogą sobie pozwolić. Jednak bez względu na okoliczności serdecznie zapraszamy zarówno wystawców jak i wszystkich pasjonatów motoryzacji. 

Równocześnie na stadionie miejskim odbędzie się mecz piłkarski Oldbojów Reprezentacja Polski -RKS Mazovia Rawa Mazowiecka. W meczu potwierdziło udział wielu znanych zawodników m.in. Maciej Szczęsny, Jacek Ziober, Sławomir Majak i wielu innych. Podczas meczu odbędą się również konkursy oraz pokazy taneczne grup dzieci i młodzieży  z żonglerką piłki nożnej w roli głównej. Natomiast po meczu serdecznie zapraszamy do udziału w paradzie z orkiestrą OSP w roli głównej, która przejdzie z Pl. Zamkowego na Pl. Piłsudskiego. W części staromiejskiej Miasta Rawa Mazowiecka odbędzie się uroczyste otwarcie Dni Rawy Mazowieckiej przez Piotra Irlę Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka.

Po części oficjalnej zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na miejską potańcówkę. Będzie muzyka disco z lat 70 -tych, zatańczymy do Daddy Cool i kawałka z filmu „Gorączka sobotniej nocy” z opcją nauki choreografii  dla amatorów pod okiem instruktorki Niny Czarneckiej – Pałki wraz ze swoimi SZA DANCING QUEENS.  Nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych rawianinach, którzy nieodpłatnie będą mogli wyszaleć się na dmuchanym torze przeszkód.  
 
Sobota tj. 27 maja, to moc atrakcji dla całych rodzin i dzieci. Wystąpią lokalni artyści w koncercie „Rawianie dla Mamy”. Wieczorna część artystyczna zadowoli nawet najbardziej wymagającego uczestnika. Na scenie wystąpią znani i lubiani artyści.  Pierwszą część wieczoru mieszkańcom umili grupa muzyczna MIRAMI, druga część wieczoru utrzymana będzie w folkowym klimacie z nutką popu, a to wszystko za sprawą gwiazdy wieczoru zespołu ENEJ. Potem kolejna odsłona Rawa Gra Rap. To będą niezapomniane koncerty. 

Niedziela tj. 28 maja, jest ostatnim dniem świętowania, gdzie w ramach Dnia Dziecka nasi milusińscy, wraz z kadrą pedagogiczną zaprezentuje program „Nauczyciele dzieciom”.  Dni Rawy zakończymy koncertem  zespołu NOCNY KOCHANEK
W strefie dla dzieci zaproponujemy szereg zabaw sportowych. Tradycyjnie, nie zabraknie wesołego miasteczka oraz małej gastronomii. Będzie również wiele imprez towarzyszących, które wzbogacą sceniczny program.
Dodatkową atrakcją będzie barwna motoparada ulicami naszego miasta oraz przejazd kolejką wąskotorową. 

 Poniżej w linkach szczegóły Dni Rawy Mazowieckiej:

 

 

  • Plakat informacyjny Dni Rawy Mazowieckiej 2023
  • received_233925515950542 Plakat Motoserce
  • Mapka - parada motocyklowa
  • mapa zmiana organizacji ruchu  na terenie  OSiR Tatar

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery