UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 24 Listopada 2020, Imieniny: Emmy, Jana, Aleksandry

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Urząd Miasta » Wydział Rozwoju i Promocji » Promocja » Aktualności 2010-2014 »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Podatek PIT dla miasta Rawa Mazowiecka

Prosimy Państwa, którzy w swoich zeznaniach PIT podają inny adres zamieszkania niż miasto Rawa Mazowiecka do zgłoszenia w Urzędzie Skarbowym swojego miejsca zamieszkania w mieście Rawa Mazowiecka, aby część podatku dochodowego od osób fizycznych, który płacicie trafiała do kasy naszego miasta.

Zgłoszenie nowego miejsca zamieszkania nie wymaga zmiany zameldowania, wymiany dokumentów i nie jest obciążone żadną opłatą. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości Urzędu Skarbowego. Wszystkich mieszkańców miasta Rawa Mazowiecka obsługuje Urząd Skarbowy w Rawie Mazowieckiej mający swoją siedzibę przy ul. Słowackiego 4.

Udział w podatku dochodowym od osób fizycznych jest jednym z najważniejszych dochodów w budżecie naszego miasta. W roku 2012 udział miasta w podatku PIT wynosi 37,26% i taki procent podatku, który płacicie Państwo do Urzędu Skarbowego wraca do miasta wg miejsca zamieszkania. Przewidujemy, że w roku 2012  wpływy z podatku PIT wyniosą blisko 17 mln zł i będą stanowiły około 29% dochodów budżetu miasta.

Utrzymanie dynamiki wzrostu dochodu jest tym istotniejsze, że budżety samorządowe czekają w najbliższych latach trudne decyzje. Spadek wpływów ze sprzedaży majątku oraz ustawowe ograniczenia zaciągania kredytów może doprowadzić do znacznego zmniejszenia wydatków inwestycyjnych niezbędnych na finansowanie infrastruktury w naszym mieście.

Aby Państwa podatki trafiły do budżetu Miasta Rawa Mazowiecka wystarczy wypełnić odpowiednie formularze:
- ZAP-3 (dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej) i złożyć go w Urzędzie Skarbowym przy ul. Słowackiego 4
- lub CEIDG-1 (dla osób prowadzących działalność gospodarczą) złożyć go w Urzędzie Miasta Rawa Mazowiecka Pl. J. Piłsudskiego 4 pok. nr 15
Wniosek CEIDG-1 można złożyć również w dowolnym Urzędzie Gminy/Miasta na terenie całego kraju, ważne, aby w rubryce 04 wpisać miejsce zamieszkania Miasto Rawa Mazowiecka, a w rubryce 17 Urząd Skarbowy w Rawie Mazowieckiej. Przy corocznym składaniu zeznań podatkowych na formularzu PIT-37 lub PIT-36 należy podawać jako miejsce zamieszkania miasto Rawa Mazowiecka.
 

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.