UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Sobota, 31 Października 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Antoniego

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Urząd Miasta » Wydział Rozwoju i Promocji » Promocja » Aktualności 2010-2014 »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

fot. archiwum FRSE

„Młodzież w działaniu” – program, o którym warto wiedzieć

Pozyskiwanie funduszy unijnych przez nieformalną grupę młodzieży wydaje się być czymś niemożliwym. Nic bardziej mylnego! W całej Polsce udowadniają to Ambasadorzy Programu „Młodzież w działaniu”. Jednego z nich znaleźć można nawet w szeregach Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka!

„Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej skierowany do osób w wieku 13-30 lat, które chcą pogłębiać swoje pasje, rozwijać się i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki. W programie uczestniczyć może każdy młody człowiek,  niezależnie od jego płci, pochodzenia, wykształcenia czy statusu społecznego. Włączanie do projektów osób z mniejszymi szansami (np. mniejszości narodowych czy etnicznych) jest dodatkowym atutem.

Wnioski o dofinansowanie składać mogą także organizacje młodzieżowe i osoby pracujące z młodzieżą. Pieniądze pozyskać można na przeprowadzenie wymiany międzynarodowej, wyjazd na wolontariat europejski, organizację spotkania z osobami odpowiedzialnymi za politykę młodzieżową, a także na organizację imprez w środowisku lokalnym takich jak warsztaty b-boyingu czy grafitti, które niewątpliwie sprawdziłyby się i w naszym mieście. Warte podkreślenia jest również to, że w ramach programu współpracować można aż z 55 krajami.

Pozyskiwanie grantu w programie „Młodzież w działaniu” jest naprawdę łatwe i przystępne dla młodego człowieka. Nowoczesny internetowy system składania wniosków jest prosty w obsłudze, więc nie trzeba wypełniać sterty dokumentów. Wnioski o dofinansowanie działań można składać aż trzy razy do roku: 1 lutego, 1 maja i 1 października. Kolejnym atutem „Młodzieży w działaniu” jest to, że wkład własny nie musi być gotówką! Może nim być praca wolontariuszy, sponsor czy udostępnione pomieszczenie. W razie problemów z wnioskiem zawsze można też liczyć na pomoc pracowników Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” czy Regionalnych Struktur Wsparcia, które działają w każdym województwie. Narodowa Agencja organizuje również szereg szkoleń i konsultacji podnoszących jakość działań. Ponadto, uczestnicy projektu realizowanego w ramach niektórych z akcji mają szansę otrzymać europejski certyfikat Youthpass poświadczający umiejętności zdobyte w ramach edukacji pozaformalnej, co w znaczący sposób może urozmaicić CV.

O tym wszystkim na terenie całej Polski informują Ambasadorzy Programu „Młodzież w działaniu” - grupa 17 młodych osób, które związane są z Narodową Agencją programu i promują go w swoich lokalnych środowiskach. Dzieje się to poprzez organizację spotkań informacyjnych, współpracę z mediami, reprezentowanie programu podczas wydarzeń promocyjno-informacyjnych, przygotowanie reportaży ze szczególnie ciekawych projektów, czy współpracę z Eurodesk Polska i Regionalnymi Strukturami Wsparcia. Ambasadorzy nie zajmują się pisaniem wniosków o dofinansowanie, a ich zadania w skrócie określić można jako promocję programu i udzielanie informacji o nim. Ich pomoc przydatna może być także podczas promocji projektu czy w trakcie rozpowszechniania jego rezultatów.

Na stronie internetowej Ambasadorów (http://www.ambasadorzy.mwd.org.pl/) znajduje się specjalna mapka, na której można znaleźć młodych przedstawicieli programu i ich portfolio. Nie są oni ściśle przyporządkowani do swoich regionów, nie mniej dla Rawian najbardziej wygodny powinien być kontakt z Damianem Piekutem.

Szczegółowe informacje na temat zasad zdobywania dofinansowania na działania młodzieżowe znaleźć można na oficjalnych stronach programu: www.młodzież.org.pl i www.ambasadorzy.mwd.org.pl. Miejmy nadzieję, że w lutowym konkursie wniosków pojawią się projekty z Rawy Mazowieckiej!


Ambasador Programu „Młodzież w działaniu”
Damian Piekut
T: 663 243 093
 

  • autor: WRGPiIE

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.