UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 24 Listopada 2020, Imieniny: Emmy, Jana, Aleksandry

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Oferta inwestycyjna Invest in Rawa » Potencjał dla firm »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

POTENCJAŁ GOSPODARCZY MIASTA 

 

Od wielu lat region Rawy Mazowieckiej znany jest z przetwórstwa mięsa i wyrobów wędliniarskich. W dalszym ciągu dysponujemy dużymi możliwościami dostaw trzody chlewnej i bydła. Niezwykle ważne znaczenie dla rozwoju gospodarczego regionu ma tez świetnie rozwinięte sadownictwo. Duże powierzchnie sadów oraz uprawy warzyw tworzą idealne warunki do inwestowania w branżę przetwórstwa owocowo-warzywnego.

 

Bardzo ważnym elementem krajobrazu gospodarczego miasta i regionu rawskiego są firmy, które dzięki umiejętnemu zarządzaniu oraz innowacyjnym rozwiązaniom zdobywają uznanie i nagrody w najważniejszych konkursach i imprezach targowych w kraju i za granicą. Świadczy to o wysokiej jakości oferowanych produktów i usług. Wspomniane przedsiębiorstwa są motorem rozwoju naszego regionu.

 

Mamy również na swoim terenie firmy z kapitałem zagranicznym, które konsekwentnie rozszerzają sfery swojej działalności, kumulując zatrudnienie.

RAWA - idealne miejsce dla inwestora

 

Dużą zaletą Rawy jako miejsca lokowania inwestycji jest dogodny układ komunikacyjny. Miasto położone jest niedaleko Łodzi, przy drodze ekspresowej S8 Warszawa-Wrocław. W pobliżu Rawy przebiegają autostrady A1 i A2. W listopadzie 2005 r. została oddana do użytku obwodnica miasta, zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 72 Rawa Mazowiecka - Łódź. Rawa Mazowiecka jest więc idealnym miejscem do rozwoju nowych inicjatyw gospodarczych. 

Wszystkie tereny inwestycyjne są dobrze przygotowane pod względem formalno-prawnym i infrastrukturalnym. Najlepszą rekomendacją dla oferowanych przez miasto gruntów są sami inwestorzy, którzy już skorzystali z oferty inwestycyjnej Rawy Mazowieckiej i dziś z powodzeniem prowadzą swoją działalność gospodarczą.

 

Strefy przemysłowe

 

Rawa Mazowiecka wytyczyła dwie strefy przemysłowe o łącznej powierzchni około 50 ha. W granicach obu stref są jeszcze wolne tereny.

 

W strefie „Mszczonowska”, położonej przy drodze S8 Warszawa-Wrocław, pierwszy inwestor pojawił się w 2002 r. Obecnie działa tam już wiele zakładów i firm. Jedną z nich jest LOGIS S.A., która oprócz usług logistycznych, reklamowych, administracyjnych i  technicznych, wynajmuje powierzchnie produkcyjne, magazynowe, biurowe oraz handlowe. Na terenie LOGIS S.A. znajduje się kilkanaście firm, w tym m. in.: TP Internet, Siódemka, Partners, Agencja Cenowa. Ważną inwestycją na terenie strefy „Mszczonowska” była budowa nowoczesnej ubojni trzody i rozbieralni mięsa przez firmę Food Service. To drugi zakład tej firmy w Rawie Mazowieckiej.

 

Druga strefa przemysłowa -  „Miodowa” – położona jest w sąsiedztwie drogi obwodowej miasta. Tereny strefy „Miodowa” czekają na inwestorów.

 

W granicach miasta znajdują się również grunty przemysłowe stanowiące własność Powiatu Rawskiego o powierzchni 91 ha, w tym 15 ha gruntów włączonych jest do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Grunty objęte ŁSSE położone są w rejonie ul. Reymonta i drogi krajowej S8.

 

 

 

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.