Nina & Van Horn

Nina Van Horn

Pierwszą miłością Niny były pieśni rosyjskich cyganów i taniec klasyczny. Założyła Russian Dances & Songs Company of Ballets.

Wyjeżdża do USA, koncertuje. Na swojej drodze spotyka Willie Nelsona, który otworzył przed nią świat muzyki country. Śpiewa z zespołem Desert Sunrise Band.

Podróże zaprowadzają ją do Nowego Orleanu, gdzie odnajduje swoją nową pasję- blues. Kojarzy on jej się z muzyką rosyjskich cyganów, w której mogła wyrażać swój ból, miłość i radość. Spotyka na swojej drodze Erica Burdona, Bette Midler, Chuka Berry. Oni docenili jej prawdziwą rockową energię i ekspresję sceniczną.

Nina wraca do Francji i zakłada własny zespół The Midnight Wolf Band. Jej „wilki”, jak nazywa swoich muzyków, odzwierciedlają jej duszę i stanowią energetyczną sceniczną całość. Nina prowadzi intensywne życie artystyczne uczestnicząc w wielkich światowych festiwalach.

Jej głos jest często porównywany do Janis Joplin, jej energia na scenie z Tiną Turner, a jej szczerość i entuzjazm gdziekolwiek się pojawi, „stawia scenę w ogniu”.

Banery

Kalendarium

Banery