2023 1 kwartał

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oprócz oficjalnych uroczystości, miały również odsłonę sportową. 5 marca o godz. 12.00 nad rawskim zalewem Tatar, odbył się bieg Tropem Wilczym poświęcony pamięci bohaterów poległych w walce z sowieckim reżimem.

Mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych na starcie obu dystansów stanęło 153 biegaczek i biegaczy. Wielu uczestników niedzielnej imprezy oddało hołd  bohaterom, biegnąc na obu dystansach. Na dystansie symbolicznym (1963 m) nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji. Natomiast na dystansie 5 km wyłoniono zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Bednarek. Drugie i trzecie miejsce wywalczyły: Natalia Piotrowska i Żaneta Milczarek.

W kategorii mężczyzn najszybszy był Gena Anzin, drugie miejsce zajął Paweł Szymaniak, na trzecim miejscu uplasował się Piotr Trębacz. Zwycięzcy otrzymali z rąk wice Burmistrza Miasta Artura Piotrowskiego pamiątkowe puchary. Ponadto przyznano wyróżnienie dla najliczniejszej rodziny, które otrzymali Państwo Gawot. Najmłodszą uczestniczką niedzielnej imprezy została urodzona w 2021 r. Matylda Lesiak. Matylda dystans symboliczny pokonała z pomocą taty.

Po zakończeniu biegów na uczestników czekały na mecie gorące napoje i słodki poczęstunek.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok na kolejną edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym.