Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Sobota, 16 Stycznia 2021, Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

Ferie zimowe- baner

Podmenu

Treść strony

ODDANO MIEJSKI RATUSZ

W dniu 27 października 2006 r. został oficjalnie oddany do użytkowania odrestaurowany Ratusz Miejski w Rawie Mazowieckiej.

Zakres prac zabytkowego budynku ratusza obejmował między innymi: wymianę konstrukcji drewnianej więźby dachowej wraz z pokryciem dachówką ceramiczną, rekonstrukcję wieży na budynku, wymianę stropów drewnianych na żelbetowe, wymianę schodów drewnianych na żelbetowe z wykończeniem z kamienia naturalnego, wymianę stolarki okiennej, wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, wykonanie tynków elewacji budynku z odtworzeniem gzymsów oraz modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej. Tak szeroki zakres prac był konieczny ze względu na zły stan techniczny zabytkowego budynku. Wszelkie prace zabytkowego ratusza były wykonywane w porozumieniu i przy współpracy z konserwatorem zabytków Panem Marianem Rożejem (Ratusz w Rawie Mazowieckiej został wpisany do rejestru zbytków w 1967 r.). Modernizację i kapitalny remont budynku wykonywało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Spółka z o.o. w Sochaczewie.

Od 30 października większość spraw mieszkańcy miasta mogą ponownie załatwiać w ratuszu. W miesiącu listopadzie do budynku magistratu zostaną również przeniesione Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego, które jeszcze funkcjonują w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Placu Wolności.

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.