UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Piątek, 23 Października 2020, Imieniny: Marleny, Seweryna, Jana

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Urząd Miasta » Wydział Rozwoju i Promocji » Promocja » Aktualności 2015 »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Turniej Piłki Siatkowej Juniorek Młodszych

W dniach 29 - 30 grudnia na hali sportowej Milenium odbył się XVII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorek Młodszych. W zawodach wystartowało 12 zespołów z terenu całego kraju i reprezentacja Litwy. Po grach eliminacyjnych o miejsca medalowe zagrały zespoły z Legionowa, Poznania i Konstantynowa Łódzkiego. Rywalizacja trzech najlepszych drużyn tegorocznego turnieju zakończyła się zwycięstwem Legionowa, który zdobył Puchar Starosty Rawskiego. Drugie miejsce zajął zespół KS „Energetyk” Poznań, zdobywając tym samym puchar i nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Trzecie miejsce zajął klub „UKS - Lider Budowlani” Konstantynów Łódzki. 

W barwach zespołu z Konstantynowa wystąpiła wychowanka trenera Pawła Dębskiego była reprezentantka „UKS Sójcze” i „Juvenii” Rawa Mazowiecka Klaudia Felak, która została wybrana najlepszą zawodniczką w ataku rawskiego turnieju. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano zawodniczkę Legionowi Paulinę Sobolewską. Nagrody zwycięskim zespołom i wyróżnionym zawodniczkom wręczyli panowie Zastępca Burmistrza Rawy Mazowieckiej Marek Pastusiak i Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Rawskiego Andrzej Latek. 

Miło nam również zakomunikować, że jednym z głównych sponsorów turnieju było Miasto Rawa Mazowiecka, które ufundowało puchar i nagrodę za zajęcie II miejsca oraz  udostępniło bezpłatnie halę sportową Milenium wraz z zapleczem socjalnym.

  • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański

Rawska Liga Pływacka – kolejne starty 9 stycznia

Już 9 stycznia zapraszamy na kolejne zawody w cyklu Rawskiej Ligi Pływackiej. Zapisy uczestników przyjmowane będą na pływalni Aquarium do 7 stycznia do godz. 21.00. Zawody organizowane są dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej, bez względu na miejsce zamieszkania. Warunkiem uczestnictwa jest poprawne wypełnienie karty startowej i oświadczeń przez rodzica lub opiekuna. Niezbędne dokumenty do zgłoszenia udziału w zawodach są dostępne na pływali Aquarium i w Urzędzie Miasta (pokój nr 6). Do pobrania w wersji elektronicznej poniżej i na stronie internetowej www.aquarium.pl

Przypominamy, że tym roku planujemy przeprowadzenie ośmiu „kolejek” Rawskiej Ligi Pływackiej. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka. Wśród dzieci, które wezmą udział co najmniej sześć razy w zawodach pływackich zostaną rozlosowane nagrody w postaci sprzętu sportowego. 

Rozpoczęcie pierwszych wyścigów planowane jest o godz. 9.30 na pływalni Aquarium.

 

  • autor: Z. Urbański

6 stycznia 2016 r. - Orszak Trzech Króli w Rawie

Święto Trzech Króli – 6 stycznia 2016 r. - już po raz trzeci będziemy świętować w sposób wyjątkowy. Ulicami Rawy we wspaniałym Orszaku, w skupieniu, rozmodleniu, ale i z wielką radością podążymy za światłem Gwiazdy Betlejemskiej i oddamy cześć nowo narodzonemu Jezusowi.

Orszak Trzech Króli oprócz wymiaru religijnego ma zintegrować nasze środowisko, w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy oraz pielęgnować nasze tradycje. Pragniemy, by te uliczne jasełka, w których z radością pójdziemy pokłonić się świętej rodzinie, przyczyniły się również do kształtowania wśród młodych rawian aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki i tradycji kulturowej oraz integracji rodzin. 

Organizatorzy Orszaku Trzech Króli: parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i Miasto Rawa Mazowiecka zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Przygotowania do orszaku idą pełną parą. Obecnie szyjemy peleryny i tuniki, wykonujemy hełmy, miecze, czyli całą oprawę wizualną. Piekarnia „Smoleń” z Nowego Miasta przygotowuje specjalnie dla uczestników rawskiego orszaku pierniki, które rozdawać będą wśród uczestników orszaku studenci Uniwersytetu III wieku. 

6 stycznia orszak rozpocznie się mszą św. o godz. 12.00 w kaplicy na osiedlu Zamkowa Wola. Po mszy św. ok. godz. 13 orszak wyruszy ulicami Jerozolimską i Warszawską. Zatrzyma się na chwilę przy szpitalu św. Ducha, gdzie rawscy Skauci odwiedzą oddział dziecięcy miejscowego szpitala. Potem przejdziemy pod kościół oo. Pasjonistów, a następnie podążymy pod duży kościół. Po dotarciu do szopki przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na kolędników będzie czekał gorący posiłek, który ufunduje Miasto Rawa Mazowiecka. To dla ciała, a dla  ducha? Na scenie przy dużym kościele wystąpi kapela góralska Jontki z Żywca, która uświetni rawski orszak pięknymi kolędami.

Jednocześnie przypominamy uczniom szkół ponadgimnazjalnych, że trwa konkurs na wykonanie wideoreportażu z obchodów święta Trzech Króli w naszym mieście. Zachęcamy gorąco młodych rawian do udziału w konkursie, a wszystkich mieszkańców do udziału w Orszaku Trzech Króli w Rawie Mazowieckiej. 

 

  • autor: WRGPiIE

Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Tenisie Stołowym

W sobotę 19 grudnia odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Tenisie Stołowym. Zawody otworzył burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal. Pan burmistrz zaprezentowałuczestnikom mistrzostw swoje umiejętności gry w tenisa w krótkim pojedynku z Mirosławem Kramarzem. 

W turnieju wystartowało 40 zawodniczek i zawodników reprezentujących Moszczenicę, Białą Rawską, Piotrków Trybunalski i Rawę Mazowiecką. W kategorii kobiet wystartowało 11 zawodniczek. W półfinałach zagrały Katarzyna Gierach – Wiktoria Wrzosek (obie MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) oraz Eliza Brzęczek (Biała Rawska) – Paulina Stachecka (MLUKS Dwójka). W finale spotkały się Eliza Brzęczek i najmłodsza uczestniczka w tej kategorii Wiktoria Wrzosek. Zwyciężyła Brzęczek w stosunku 3:0.Trzecie miejsce wywalczyła Paulina Stachecka. 

W kategorii mężczyzn wystartowało 12 uczestników, w tym czterech najlepszych zawodników rankingu województwa łódzkiego. Do półfinałów awansowali: ubiegłoroczny zwycięzca rawskiego turnieju Jarosław Nitek (Moszczenica), Damian Rybak (Biała Rawska) oraz dwóch reprezentantów naszego miasta: Jakub Gierach i Jakub Polański. Dużą niespodziankę sprawił Jakub Gierach, który pokonał Jarosława Nitka awansując tym samym do finału. W drugim półfinale Jakub Polański pokonał Damiana Rybaka. W meczu o pierwsze miejsce Polański pokonał Gieracha 3:1. W pojedynku o brązowy medal ubiegłoroczny mistrz Rawy Mazowieckiej Jarosław Nitek pokonał Damiana Rybaka 3:0. 

W sobotnich zawodach rozegrano również turniej w kategorii szkół podstawowych. W kategorii dzieci starszych zwyciężył Marcel Błaszczyk przed Wiktorem Mińkowskim i Dawidem Łączkowskim. W kategorii dzieci młodszych zwyciężył Łukasz Pytlos przed Wiktorem Kieszkiem i Kacprem Ciszewskim. Najmłodsi uczestnicy otrzymali słodycze i drobne upominki. Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe statuetki i bony prezentowe ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka. Nagrody na zakończenie turnieju wręczył Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Jacek Malczewski. 

  • autor: Z. Urbański

fot. Z. Urbański

następna strona »

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

Baner - Wybory prezydenckie 2020
WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.