Różne

Komunikator Miejski Rawy Mazowieckiej

Czym jest Komunikator Miejski?

Rawa Mazowiecka dołącza do grona proobywatelskich miast i uruchamia bezpłatną aplikację mobilną Komunikator Miejski. Dzięki tej aplikacji mieszkańcy mogą łatwo i szybko powiadomić urzędników o problemie, jaki zauważyli w przestrzeni publicznej. System działa także w drugą stronę, na nasze urządzenie mobilne urząd będzie przesyłał ważne komunikaty.
Dla mieszkańców dostęp do tej e-usługi jest bezpłatny. Wystarczy pobrać aplikację mobilną Komunikator Miejski lub wejść na portal https://rawamazowiecka.komunikatormiejski.pl

Mieszkańcy informują urząd
Aplikacja Komunikator Miejski (LocalSpot) umożliwia łatwy i nowoczesny kontakt mieszkańców z urzędem. Gdy widzimy jakieś utrudnienia takie jak np. dziura w drodze, nielegalne wysypisko śmieci czy niedziałające oświetlenie uliczne, włączamy aplikację, oznaczamy punkt na mapie i piszemy, czego dotyczy problem. Nasz komunikat wysłany zostanie do urzędu, a zgłoszenie w kilka sekund trafi do właściwego merytorycznie pracownika. Poza zgłaszaniem nieprawidłowości, można także przesyłać własne wnioski dotyczące przestrzeni publicznej.

Urząd informuje mieszkańców
Komunikacja działa także w drugą stronę. Gdy zasubskrybujemy urząd, będziemy otrzymywać powiadomienia o ważnych sprawach takich jak utrudnienia w ruchu drogowym, ostrzeżenia meteorologiczne, przerwa w dostawie wody i in.
Za pomocą komunikatora mieszkańcy będą otrzymywać również powiadomienia o wszystkich wydarzeniach z terenu miasta. Piknik rodzinny, koncert, przedstawienie teatralne. Informacje o tym dotrą do zainteresowanych osób natychmiast po opublikowaniu. Warunkiem jednak otrzymania takiej informacji jest zainstalowanie bezpłatnej aplikacji. Należy w aplikacji mobilnej wybrać z Menu „Zarządzanie subskrypcjami” zaznaczyć Rawę Mazowiecką. Następnie na liście wybrać te informacje, które chcesz otrzymywać.
Na mapie mieszkańcy zobaczą także zabytki i ciekawe miejsca do odwiedzenia w mieście. Ktoś zerwał rozkład jazdy z przystanku? To też nie problem. W aplikacji mieszkaniec może sprawdzić rozkład jazdy każdego przystanku na terenie miasta.
Komunikator miejski przypomni również o zbliżającym się terminie wywozu odpadów. Wystarczy zapisać się na swój rejon, a w przeddzień wywozu aplikacja poinformuje jaki rodzaj odpadów zostanie odebrany następnego dnia. Harmonogram wywozu odpadów zostanie uruchomiony w komunikatorze po rozstrzygnięciu przetargu na rok 2020.

Jak działa aplikacja?
Aby móc uczestniczyć w tej szybkiej komunikacji, należy pobrać aplikację Komunikator Miejski na telefon (iOS, Android) lub wejść na stronę www.localspot.pl. Jeśli chcemy wysłać zgłoszenie przy pomocy telefonu, musimy otworzyć aplikację w telefonie, wskazać na mapie lokalizację, wybrać kategorię (np.: drogi i chodniki, dewastacja, komunikacja, zieleń, zwierzęta, śmieci), zrobić zdjęcie lub krótko opisać problem i wysłać tak przygotowany komunikat. W ciągu kilku sekund zgłoszenie trafi do właściwego pracownika urzędu miasta, który zajmie się sprawą. Informację wysyłamy całkowicie anonimowo i nie ma konieczności logowania się. Możemy także śledzić utrudnienia zgłaszane przez innych. Na mapie zgłoszenia w zależności od ich statusu oznaczone są kolorystycznie, i tak czerwona pinezka oznacza problem, który został zgłoszony, ale nie rozpoczęto jego naprawiania. Miejsca oznaczone żółtą pinezką to problemy, które są w trakcie naprawy, a lokalizacje z zieloną pinezką to zgłoszenia, które zostały już zrealizowane.

Czy taki rodzaj komunikacji z mieszkańcami sprawdzi się w Rawie Mazowieckiej? Czas pokaże… a my zachęcamy wszystkich mieszkańców do wgrania aplikacji KOMUNIKATOR MIEJSKI, żebyśmy byli w kontakcie.

  • data: 2020-02-17
  • -
  • -

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery