Pozostałe informacje dla przedsiębiorców

Webinarium dla przedsiębiorców

Trwa rekrutacja na bezpłatne webinarium „Rozwiń swój biznes z Funduszami Europejskimi! – wybrane formy zwrotnego wsparcia dla przedsiębiorców". Webinarium odbędzie się 15 grudnia 2020 roku w godz. 10:00 – 10:40. Przedsiębiorców, którzy chcieliby wziąć w nim udział, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 11 grudnia. Na webinarium zaprasza LPI Funduszy Europejskich w Łowiczu.

Środki na szkolenie pracowników

Dla przedsiębiorców z sektora MŚP dostępne są środki unijne na szkolenie pracowników. O tym, na jakich zasadach i w jaki sposób aplikować opowiedzą eksperci z Lokalnego Punktu Informacyjnego FE w Łowiczu w trakcie webinarium 9 grudnia. Obowiązują zapisy, a ich termin upływa 7 grudnia.

Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju

Ekologia, tradycyjne rolnictwo i przetwórstwo oraz budownictwo pasywne będą wiodącymi tematami zbliżającego się Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie, którego organizatorem jest Województwo Łódzkie, odbędzie się 29 października. Ze względu na sytuację epidemiczną zostanie przeprowadzone w formule on-line. Udział w forum jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.

Nagroda Gospodarcza WŁ - wydłużony termin zgłoszeń

Przedsiębiorcy, którzy jeszcze nie zgłosili się do Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”, mają jeszcze taką szansę. Organizator konkursu wydłużył termin nadsyłania zgłoszeń do 31 października 2020 r. Więcej szczegółów w tym formularze zgłoszeniowe, regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej https://biznesnaplus.lodzkie.pl/ Liderów poznamy podczas XIII Europejskiego Forum Gospodarczego 3 grudnia 2020 r.

Bezpłatne szkolenia dotyczące PPK

Firmy zatrudniające powyżej 20 osób mają obowiązek wprowadzić w IV kwartale br. Pracownicze Plany Kapitałowe. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej lub rozwiać swoje wątpliwości w tym temacie, będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami w trakcie organizowanych przez PFR Portal PPK bezpłatnych szkoleń.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego

Firmy, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu łódzkiego, mogą wziąć udział w konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”. Jego organizatorem jest Województwo Łódzkie. Ogłoszenie laureatów nastąpi 3 grudnia 2020 roku, podczas drugiego dnia XIII Europejskiego Forum Gospodarczego, zaplanowanego ze względu na epidemię, w formule online.

Zielona Tarcza - Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspierają przedsiębiorców w czasie epidemii

W ramach rządowego programu Tarczy Antykryzysowej , Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w porozumieniu z Ministerstwem Klimatu, przygotowały ofertę preferencyjnych pożyczek na zachowanie płynności finansowej skierowaną do przedsiębiorców. Oferta jest odpowiedzią na problemy spowodowane pandemią koronawirusa, a jej celem jest umożliwienie przedsiębiorcom kontynowania realizacji proekologicznych inwestycji.

Propozycje ZUS dla firm

W ramach Tarczy Antykryzysowej firmy mogą skorzystać z rozwiązań realizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jest to przede wszystkim zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe. Trzeba wypełnić wniosek i przesłać do ZUS.Niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku. Formularze dostępne są online - na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz na stronie www.zus.pl.

Przydatna wiedza dla przedsiębiorców

O możliwościach rozwoju firmy, bieżących zagadnieniach związanych z prawidłowym prowadzeniem księgowości i szansach na podniesienie kwalifikacji rozmawiano na spotkaniu w Rawie, w miniony czwartek. Otworzył je burmistrz Piotr Irla, a troje prelegentów - z ŁSSE S.A. oraz firmy Grant Thornton - odpowiadało też na pytania przedsiębiorców. Obecni skorzystali również z możliwości indywidualnych konsultacji.

Spotkanie dla przedsiębiorców

Warto zarezerwować czwartkowe przedpołudnie 27 lutego na spotkanie z ekspertami ŁSSE S.A. i specjalistami z Grant Thornton. Przyjadą do Rawy specjalnie dla szefów i właścicieli firm, aby zaproponować rozwiązania i wskazać możliwości rozwoju przedsiębiorstwa adekwatne do obowiązujących przepisów. Ten czas spędzony na spotkaniu może więc przynieść wymierne korzyści.

Promocja firmy w kraju i za granicą

Można otrzymać dofinansowanie unijne na promocję firmy na targach krajowych i zagranicznych. Spotkanie informacyjne na temat planowanego konkursu odbędzie się 28 listopada w Łowiczu.Jego organizatorem jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Obowiązuje rejestracja.

Postój kampera Strefy RozwoYou 2 w Rawie Mazowieckiej

Przedsiębiorco! Już 16 października 2019 o godz. 13.00 kamper Strefy RozwoYou 2 odwiedzi Rawę Mazowiecką! (Parking przy Miejskim Domu Kultury). Nie przegap tej okazji i aplikuj o bony rozwojowe na szkolenia, usługi doradcze i studia podyplomowe! W projekcie możesz przeznaczyć do 9 240zł (z wkładem własnym) na jednego pracownika. Już dziś poznaj szczegóły projektu na www.strefarozwoju.lodz.pl Strefa RozwoYou 2 to projekt skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa łódzkiego.

Jeremie 2 - preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorstw, osób bezrobotnych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek samorządu terytorialnego

Województwo Łódzkie we współpracy z BGK wdraża Projekt pn. Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego (Jeremie 2) o wartości670 mln zł realizowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 stanowiący kontynuację inicjatywy JEREMIE.
Podstawowym celem projektu jest udzielanie niskooprocentowanych pożyczek przedsiębiorcom, osobom bezrobotnym, ale również jednostkom samorządu terytorialnego, spółdzielniom czy wspólnotom mieszkaniowym z województwa łódzkiego. Projekt został podzielony na trzy główne rodzaje wspieranych przedsięwzięć.

Zwolnienia podatkowe dla nowej inwestycji

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. przypomina, że udziela wsparcia przedsiębiorcom w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, na okres od 10 do 15 lat. Dotyczy to nowych inwestycji zlokalizowanych w województwie łódzkim, części wschodniej województwa wielkopolskiego i części Mazowsza. Jest to obszar, którym zarządza ŁSSE.

"Biznes na PLUS" - Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego

Zachęcamy firmy z Rawy i regionu do udziału w konkursie. Kandydatury można zgłaszać do końca tego miesiąca w 4 kategoriach:
- „Świadomi w biznesie”- Nagroda Publiczności
- „Eksportowy Produkt Roku”
- „Łódzkie – projekt przyszłości”
- „Łódzkie – Edukacja dla Biznesu”

Konkurs "Herosi innowacyjności"

Grupa Eurocash zachęca niezależne sklepy do wprowadzania innowacyjności na lokalną skalę organizując konkurs "Herosi innowacyjności" przeznaczony dla lokalnych przedsiębiorców z branży handlowej. Innowacyjność jest tu rozumiana szeroko i wcalw nie musi oznaczać wprowadzania drogich technologii. Wystarczy dobry pomysł, który spodoba się klientom. Pula nagród wynosi milion złotych.

Pożyczki Jeremie2 –Pożyczka Rozwojowa

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przedstawia informację na temat Pożyczki Rozwojowej Jeremie 2. Jest to zwrotna pomoc finansowa oferowana mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, również podmiotom rozpoczynającym działalność gospodarczą - tzw. start-up. Środki finansowe, jakie otrzyma firma w ramach oferowanych na rynku produktów Jeremie2 muszą być przeznaczone na finansowanie działalności gospodarczej w zakresie budowy, rozbudowy lub rozszerzania działalności gospodarczej.

Dofinansowanie z UE dla firm

Ciągle dostępne są unijne środki dla przedsiębiorców. Cele i programy zostaną omówione na spotkaniach organizowanych w tym miesiącu przez Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w miastach naszego regionu. Rawą opiekują się pracownicy LPI z Łowicza i właśnie tam zapraszamy na spotkanie już 17 czerwca, na godz. 10:00. Weźmie w nim udział również konsultant z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, będzie też czas na indywidualne rozmowy.

Program Inteligentny Rozwój wspiera proekologiczne inwestycje w odnawialne źródła energii

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) realizuje od 2016 r. program gwarancji Biznesmax finansowany ze środków POIR 2014-2020. Dzięki bezpłatnemu zabezpieczeniu kredytów bankowych w formie gwarancji mikro, mali i średni przedsiębiorcy mają łatwiejszy dostęp do finansowania bankowego niezbędnego do realizacji inwestycji rozwojowych. Dzięki rozszerzeniu gwarancji Biznesmax o nowy komponent – inwestycje proekologiczne – przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w odnawialne źródła energii zyskują nową możliwość finansowania tego typu projektów.

Sokół – wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych

Program dla firm planujących inwestycje w technologie środowiskowe. W ramach programu można liczyć na wsparcie wdrożenia innowacyjnych technologii środowiskowych, które mają służyć ograniczeniu oddziaływania zakładów/instalacji/urządzeń na środowisko. Wnioskodawcy mają do dyspozycji dotacje oraz pożyczki.

Kwalifikacje w branży mody.

We wtorek 4 czerwca w Łodzi odbędzie się seminarium „Kwalifikacje szyte na miarę. Innowacje w rozwoju pracowników przemysłu mody”. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie możliwości oferuje branży przemysłu modowego Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK).

Bony na innowacje dla MŚP: etap 1 usługowy – Dostępność Plus

W ramach naboru można uzyskać dofinansowanie dotyczące zakupu od jednostki naukowej usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii lub nowego projektu wzorniczego nakierowanej na zaspokojenie specyficznych potrzeb osób z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi, poznawczymi).

„Herosi Innowacyjności” - kolejna edycja konkursu grantowego

Przedsiębiorco,
wygraj do 100 000zł na innowacje w swoim sklepie i wokół niego!

„Herosi Innowacyjności” to kolejna edycja konkursu grantowego skierowanego do polskich Przedsiębiorców. W tym roku właściciele lokalnych sklepów otrzymają łącznie 1 mln złotych na innowacje w swoich sklepach i wokół nich. Współpracujesz z Grupą Eurocash? Masz pomysł na rozwój swojego sklepu lub jego najbliższej okolicy?
Weź udział w akcji!

Niskooprocentowane pożyczki dla MŚP, bezrobotnych, wspólnot mieszkaniowych

W naszym województwie działają podmioty, które udzielają niskooprocentowanych pożyczek. Wsparcie finansowe w ramach projektu „Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego” kierowane jest do przedsiębiorców, osób bezrobotnych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Projekt ten wdraża Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (jednostka podległa Marszałkowi Województwa Łódzkiego) wraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Kompetencje przyszłości

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Kompetencje przyszłości. Wszystko co chcesz wiedzieć o sukcesie za 5 lat, ale boisz się zapytać”. Wydarzenie odbędzie się w ramach „Śniadania z Partnerem ŁSSE” – to spotkania organizowane przy współpracy z Partnerami ŁSSE, zrzeszonymi w programie Strefa Partnera. Opiekunem merytorycznym warsztatów, odbywających się 16 maja 2019 roku w Centrum Kreatywności Fabryka (przy Fabryce Grohmana) jest firma Hutchinson Institute specjalizująca się w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń dla firm. Wydarzenie na charakter bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja na adres: strefa.hr@sse.lodz.pl w terminie do 14 maja br.

Ruszają kolejne konkursy na rzecz dostępności.

Ruszają kolejne konkursy na rzecz dostępności. Tym razem 200 mln złotych w ramach Programu Dostępność Plus trafi do przedsiębiorców na innowacje służące seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.

"Przedsiębiorstwo Fair Play"

Aż 22 firmy z Łódzkiego zdobyły prestiżowy tytuł i certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play" w jubileuszowej edycji programu, który od 20 lat nagradza firmy uczciwie prowadzące swój biznes i dbające o środowisko. Dziś w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, z udziałem Członka Zarządu Woj. Łódzkiego - Roberta Baryły, odbyło się regionalne spotkanie laureatów. Wśród nich jest nasz beneficjent - firma WŁODAN z Porszewic, którą wyróżniono za wyjątkową działalność proekologiczną. Ponadto, wśród ogólnopolskich laureatów nagrodzonych statuetkami znalazły się spółki: MILKPOL z Czarnocina, OCMER z Łodzi, ICA Polska z Piotrkowa Tryb. i TBS ze Zgierza. Gratulujemy ❗️

Współfinansowanie projektów realizowanych w ramach działań 2.2 i 2.5 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Program oferuje pożyczki związane z realizacją projektów unijnych dotyczących zmniejszenia ilości odpadów komunalnych podlegających składowaniu oraz zahamowania spadku powierzchni terenów zieleni w miastach. Wnioski o wsparcie można składać do 30 czerwca 2020 lub wcześniejszego wyczerpania środków.

Do 400 tysięcy zł na działania promocyjne firm

Ponad 400 tysięcy zł - tyle wynosi maksymalne dofinansowanie działań promocyjnych firm za granicą, które można otrzymać w ramach konkursu Go To Brand. Jest on skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw, którym zależy na promocji swoich produktów poza Polską, a które działają w następujących branżach:

Polskie Mosty Technologiczne

Program dotacyjny wspierający działania mające na celu ekspansję zagraniczną na rynki Australii, Izraela oraz Indii. Beneficjentami mogą być mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które posiadają produkty, usługi lub technologię o wysokim potencjale do internacjonalizacji.

Bon na innowacje,

W związku z nową odsłoną konkursu I.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw – bon na innowacje, zapraszamy przedstawicieli sektora MŚP na spotkanie informacyjne - 28 lutego br. (czwartek). Dotacje w konkursie przeznaczone są na zakup usługi badawczej, która bezpośrednio dotyczy rozwoju produktu lub technologii firmy oraz na wdrożenie rezultatów tej usługi.

Dofinansowanie z PFRON

Zgodnie z tymi warunkami, dofinansowanie PFRON dotyczy pracodawców, którzy prowadzą zakład pracy chronionej, zatrudniają mniej niż 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy albo zatrudnia więcej niż 25 pracowników, z czego co najmniej 6 proc. zatrudnionych jest niepełnosprawnych. Należy się ono również pracodawcom, którzy nie mają zobowiązań wobec PFRON wyższych niż 100 złotych.

"Program Inteligentny Rozwój”- również dla średnich miast.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, uruchomiło "Program Inteligentny Rozwój”, który w tym roku daje nowe szanse przedsiębiorstwom inwestującym w średnich miastach". "Do nich adresowane są dwa konkursy. Na dofinansowanie projektów przeznaczono 550 mln zł. . Nabór przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości".

Dotacje na utworzenie nowych miejsc pracy.

Rekrutacja w wyniku, której powstaną nowe miejsca pracy w nowych oraz istniejących przedsiębiorstwach społecznych właśnie się rozpoczyna! Jeśli jesteś zainteresowany/a pozyskaniem dotacji na utworzenie nowych miejsc pracy, bliskie są Ci cele społeczne i dodatkowo masz świetny pomysł na biznes – zgłoś się do nas! Oprócz wsparcia finansowego możesz otrzymać profesjonalne wsparcie doradcze prawne, biznesowe, księgowe oraz coaching!

Bon na Innowacje

Nowa odsłona konkursu: Projekty B+R przedsiębiorstw – bon na innowacje, dla MŚP planujących zakup usługi badawczej, która bezpośrednio dotyczy rozwoju produktu lub technologii firmy oraz wdrożenie rezultatów tej usługi.

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości - Stara Rosocha zaprasza

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które w swojej ofercie ma bezpłatne doradztwo prawne i księgowe, konsultacje, szkolenia oraz wizyty studyjne. Centrum ma swoją siedzibę w Starej Rososze1 ( w budynku byłej Szkoły Podstawowej w siedzibie LGD Kraina Rawki), działa w ramach projektu ”Kreator Przedsiębiorczości”

Zintegrowany System Kwalifikacji

Myślisz o zatrudnieniu pracownika z zagranicy, ale nie wiesz, jak obiektywnie porównywać poziom kompetencji kandydatów?
Dowiedz się koniecznie, czym jest Polska Rama Kwalifikacji i jak Zintegrowany System Kwalifikacji ułatwia rekrutację
ZSK daje możliwość potwierdzenia tych kompetencji, które Twój przyszły pracownik zdobył poza formalną ścieżką uczenia się.

Biuro Wsparcia Eksportu - zaprasza

Biuro Wsparcia Eksportu pomaga firmom z województwa łódzkiego rozwijać się na rynkach zagranicznych. Zobacz, w jakich obszarach działamy i co możemy zaoferować Twojemu biznesowi. Rozważasz eksport swoich produktów? Wykorzystaj szansę na podbicie nowych rynków.

Spotkanie informacyjne - Modele biznesowe MŚP

Wdrożenie nowego modelu biznesowego przedsiębiorstwa ma bezpośrednio przyczynić się do wprowadzenia nowych lub już istniejących produktów/usług firmy na nowe, międzynarodowe rynki zbytu, a w efekcie do wzrostu obrotów w handlu zagranicznym. Spotkanie odbędzie się 24 stycznia br. (czwartek) w godz. 10.00 – 13.00 w sali konferencyjnej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, przy ul. Moniuszki 7/9, I piętro.

Od nowego roku nowe przywileje dla przedsiębiorców

Możliwość wliczenia w koszty pracy małżonka, niższy ZUS dla najmniejszych firm, elektronizacja akt pracowniczych i skrócenie okresu ich przechowywania, niższy podatek dla innowatorów – to kolejne proprzedsiębiorcze rozwiązania, które przyniosą od Nowego Roku ustawy przygotowane przez MPiT. Wśród nich są: Pakiet MŚP, Mały ZUS.

Nisko oprocentowane pożyczki dla Twojego biznesu

Koniec roku jest dobrym momentem na podsumowania, bilanse i konkretyzowanie planów na przyszłość. Może się okazać, że w dobrze przemyślanej strategii przedsiębiorstwa brakuje tylko jednego – kapitału. Różne instytucje otoczenia biznesu mogą nam przyjść z pomocą, oferując nisko oprocentowane pożyczki.

Bony rozwojowe dla pracowników

Bony można przeznaczyć na szkolenia, kursy, doradztwo zawodowe, studia podyplomowe i może z nich korzystać zarówno pracownik, jak i szef.

Bon rozwojowy to z jednej strony świetna forma podnoszenia kwalifikacji pracowników, a więc zwiększania wydajności i konkurencyjności firmy, a z drugiej strony – doskonała forma systemu motywacyjnego w przedsiębiorstwie. Szef chcąc docenić swojego podwładnego, wykupi mu np. kurs rysunku, bo wie, że to jego hobby. Zadowolony pracownik to też bardziej wydajny pracownik.
Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o projektach, w ramach których można aplikować o bony rozwojowe dla swoich przedsiębiorstw:

Aktualne konkursy dla przedsiębiorców w ramach I/II osi RPO WŁ

Nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie 1.2.1 Infrastruktura B+R przedsiębiorstw rozpoczyna się już 27 grudnia 2018 r. Skontaktuj się z naszymi konsultantami w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi tel. 42 230 15 55/56 lub napisz do nas na info@cop.lodzkie.pl.

Oferta dla firm - dotacje na szkolenia

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łowiczu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym „Przedsiębiorco, czas na rozwój – nowe możliwości dofinansowania usług szkoleniowych i doradczych dla firm”, które odbędzie się dnia 27 czerwca 2018 r., w godzinach 10:00 – 12:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej, Plac Wolności 1.

Dotacje dla firm

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna realizuje projekt, w ramach którego przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie do 80% kosztów szkoleń, doradztwa, studiów podyplomowych.
Oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych z województwa łódzkiego lub działających na jego terenie. Formularz zgłoszeniowy będzie można złożyć w Rawie, w trakcie spotkania z osobami realizującymi projekt Strefa RozwoYou, w środę, 13 czerwca. Eksperci będą do Państwa dyspozycji w godzinach 11 - 17, w specjalnie oznakowanym kamperze, zaparkowanym przy Miejskim Domu Kultury, ul. Krakowska 6C.

Projekt STAY - wsparcie aktywności zawodowej osób 50+ w przedsiębiorstwie

Zdrowy i zmotywowany pracownik - zadowolony pracodawca. Zainteresowane firmy zapraszamy na bezpłatne certyfikowane szkolenia dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw organizowane przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Misja gospodarcza dla przedsiębiorców

Centrum Innowacji Biznesowej Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego zapraszają przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z rynkiem wschodnim do udziału w misji gospodarczej do Mińska, Witebska i Orszy (Białoruś). Misja ma charakter wielobranżowy.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego - Akcja Konsultacjna rozpoczęta

Z nieukrywaną radością informujemy Was, że ruszyła zapowiadana wcześniej Akcja Konsultacja.
Wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w konkursach unijnych na projekty B+R zachęcamy do składania formularzy zgłoszeniowych, w których możecie opisać swój pomysł na projekt.

Banery

Kalendarium

Banery