Różne

Nabór do Programu LIFE 2020

Program LIFE to jedyny program Unii Europejskiej poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu. W ramach tego Programu Komisja Europejska zaplanowała wsparcie dla instytucji i organizacji, które mają pomysł na ekoprojekt i rozwiązanie ważnego europejskiego problemu środowiskowego lub klimatycznego. Współfinansowanie i pomoc w przygotowaniu wniosku zapowiedział  także wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski.  Najlepsze projekty mogą liczyć na wsparcie  w wysokości nawet do 95% (Unijny LIFE i wsparcie NFOŚiGW).

Kto może złożyć wniosek?
Przedsiębiorcy, NGO-sy, samorządy, instytuty, uczelnie i wszyscy inni, którzy mają pomysł na eko-projekt i rozwiązanie ważnego europejskiego problemu środowiskowego lub klimatycznego.

Termin składania wniosków
W podprogramie na rzecz środowiska KE czeka na fiszki projektowe, czyli noty koncepcyjne, do 14 lub 16 lipca 2020 r. (w zależności od priorytetu), a potem na pełne wnioski tych, którzy będą najlepsi – do lutego 2021 r. (nie podano jeszcze konkretnej daty). Termin obowiązujący dla projektów na rzecz klimatu, gdzie ubieganie się o dofinansowanie jest jednoetapowe (tylko pełny wniosek), to 6 października 2020 r.

Więcej informacji pod adresem:
https://fundusze.ngo.pl/320822-nabor-do-programu-life-2020.html

 

                          Kg9g3AAAAAElFTkSuQmCC                                         2JwAAAABJRU5ErkJggg==

 

  • data: 2020-08-21

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery