Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Piątek, 15 Stycznia 2021, Imieniny: Pawła, Izydora, Dąbrówki

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

Ferie zimowe- baner

Treść strony

Zespół BRAThANKI założył pod koniec 1998 roku Janusz Mus - akordeonista i puzonista, który  do swojego pomysłu muzycznego zaprosił zaprzyjaźnionych muzyków, współpracujących z czołowymi artystami polskiej estrady: Piotra Królika - perkusistę, Grzegorza Piętaka - gitarzystę basowego, Stefana Błaszczyńskiego - flecistę, Jacka Królika - gitarzystę i Adama Prucnala - skrzypka i klawiszowca oraz wokalistkę - Hanię Chowaniec „Rybkę", z którą wspólnie grali swoje pierwsze koncerty.

Piosenki zespołu takie jak: „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi", „Siebie dam po ślubie", „W kinie w Lublinie kochaj mnie" czy piosenka „Za wielkim morzem ty” do tekstów Zbyszka Książka, stały się przebojami i były chętnie śpiewane od Bałtyku po Tatry.
Singiel „W kinie w Lublinie kochaj mnie" znalazł się w gronie 12 piosenek nominowanych w konkursie „Premiery, Opole 2001" i otrzymał nagrodę jury. Teledysk do utworu „Gdzie ten, który powie mi" otrzymał nagrodę „SuperJedynkę". Jednym z ważniejszych wydarzeń dla zespołu Brathanki, okazała się gala „Fryderyki 2001", podczas której grupa otrzymała zasłużoną statuetkę Fryderyka w kategorii - Muzyka Tradycji i Źródeł.

Zespół Brathanki w swojej karierze zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Odwiedził m.in. takie kraje jak: USA, Kanadę, Hiszpanię, Czechy, Belgię, Węgry, Niemcy, Liban czy Szwecję. Brał liczny udział w wielu ważnych festiwalach i programach TV.
Aktualnie zespół koncertuje w kraju i za granicą z wokalistką Agnieszką Dyk i cieszy się niesłabnącą popularnością. W Rawie Brathanki gościliśmy w roku 2004. W bieżącym roku zespół ponownie zagra dla rawian.

 

  • -
  • -

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.