Papa D

PAPA D - powstał w październiku 1984 roku pod nazwą Papa Dance. W styczniu 1986 roku wokalistą zespołu został Paweł Stasiak. Grupa bardzo szybko zdobyła popularność wśród nastoletniej publiczności dzięki takim przebojom jak: „Naj Story”, która na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 zdobyła 3. nagrodę w głosowaniu publiczności, jak również osiągnęła 1. pozycję na Liście Przebojów Programu III, „O-la-la” oraz „Ocean wspomnień”, która zdobyła tytuł przeboju roku w Pierwszym Programie Polskiego Radia. Kolejne kultowe przeboje to „Maxi singiel” - pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987, „Nasz Disneyland” - 1. miejsce w głosowaniu publiczności na KFPP w Opolu w 1988 czy „Nietykalni” - nagroda Bursztynowa Patera na KFPP w Opolu w 1988 w koncercie premier.

W latach 80-tych zespół Papa Dance dał ponad 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie. W roku 1990 zespół zakończył działalność.
W połowie marca 2005 roku nastąpił powrót zespołu. Na rynek trafił  album z premierowymi piosenkami. Pochodziły z niego przeboje: „Czarny śnieg”, „Gdzie one są?” oraz „Bez braw na finał”, z którym zespół startował w polskich preselekcjach do konkursu „Bursztynowy Słowik" międzynarodowego festiwalu piosenki Sopot Festiwal. Powrót okazał się sukcesem, gdyż wydawnictwo to doszło do 1. pozycji na polskiej liście bestsellerów płytowych.

Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Pod koniec sierpnia 2008 roku ukazała się płyta zatytułowana Bezimienni, zawierająca 12 premierowych nagrań: tytułowy „Bezimienni” oraz przeboje: „Będziemy tańczyć”, „Wyspa” oraz „Dla ciebie”.  W 2014 roku świętując swoje 30-lecie, zespół wydał płytę „Papa Loves Dance” z ulubionymi przebojami z początku lat 80-tych. W tym samym roku zespół otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

  • PAPAD
  • Zdjęcie meżczyzn

Banery

Kalendarium

Banery